Domů » Sport » Rallysprint Vsetín 2019: Krásné počasí, akce a historické vozy

Rallysprint Vsetín 2019: Krásné počasí, akce a historické vozy

0

Vozy účastnící se posledního závodu malého domácího rallye mistrovství Autoklub Rallysprint se v sobotu 26.10 prohnaly po okolí Vsetína. Konal se tam totiž podnik VI. Partr-Sev.en Commodities Rally Vsetín, kde si to mezi sebou mohli závodníci ještě jednou před zimou rozdat na plný plyn. Slunečné počasí bylo objednáno a o napínavé momenty také nebyla nouze. Závod si tak užili nejen závodníci, ale také diváci, mezi kterými jsem nemohli chybět.

Rallysprint Vsetín 2019: Krásné počasí, akce a historické vozy
Rally Vsetín 2019

Fanoušci k rally prostě patří

Během minulých ročníků vsetínského rally-sprintu si závodníci museli myslet, že počasí snad doopravdy někdo ovládá. Někdy se jelo za sluníčka, následně pršelo, orientaci ztěžovala mlha a chvilkami se dokonce objevil i sníh. Tento rok ovšem pořadatelé neponechali nic náhodě a jak se ukázalo, tak ani počasí. Závod se odehrával za slunečného a příjemného počasí, což výrazně napomohlo zaplnění diváckých míst. A diváci k rally přece neoddělitelně patří.

Rally Vsetín

26 historických vozů na startu

Vsetínský rally-sprint byl rozhodně velkým zážitkem pro fanoušky historických vozů, kterých se do podniku přihlásilo celkem 26. To je skoro o dvacet více než v roce 2018. Na startovní listině dominovaly soudobé vozy s počtem 88. Všechny čekalo celkem 7 rychlostních zkoušek a celá trať měřila bez mála 162 kilometrů. Zajímavé bylo též zapojení úseku u Semetína, kde se v roce 1996 jela Valašská rally.

Jak tedy rallysprint dopadl?

Své kvality za volantem prokázal Miroslav Jakeš, který si na tento závod odskočil z velkého šampionátu. Již po druhé RZ se dostal na první místo a nikoho před sebe již nepustil. Urval celkem tři vítězství na rychlostních zkouškách a svým soupeřům znatelně ujel na průjezdech Semetínem. To mnohé nejspíš překvapilo, protože několik posádek si právě na této erzetě dalo nechtěný výlet do příkopu.

Rally Vsetín

Za vítězným Jakešem dojel na druhém místě Jaromír Tarabus a na místě třetím Roman Odložilík. Jejich souboj se táhl po celý závod a rozhodl se až během poslední rychlostní zkoušky. Za nimi dojel Martin Březík, Patrik Rujbr a na šestém místě skončil Lukasz Habaj. Ten tento závod využil jako test před nadcházejícím závodem ME v Maďarsku. V kategorii historických speciálů nenechali nikoho na pochybách Vlastislav Neumann a Martin Hlavatý. Velký obdiv patří Petrovi Hustému, kterému se povedlo jeho nádherný Mercedes-Benz 190E dostat až do cíle.

Rally Vsetín

Foto: Dan Černoch Photography

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články