Domů » Aktuality » Aktuálně: Nájezdy ojetých vozů znatelně klesají a ceny nerostou

Aktuálně: Nájezdy ojetých vozů znatelně klesají a ceny nerostou

0

Není žádným tajemstvím, že se v České republice bazarové vozy prodávají jako na drátkách. Pozitivně se to projevuje nejen na cenách automobilů, ale také na průměrných nájezdech prodávaných bazarových automobilů. Jen během let 2017 až 2019 se průměrný nájezd snížil o více než 7%. V realitě to tedy vypadá tak, že za stejné peníze kupujeme méně ojeté vozy.

Aktuálně: Nájezdy ojetých vozů znatelně klesají a ceny nerostou

Které vozy jsou na tom nejlépe?

Největší rozdíl je u vozu, který na cestách potkáváme denně. Jde o automobil Škoda Fabia, u kterého průměrný nájezd od roku 2016 klesl nejvíce. Když se podíváme na hodnotu, tak zjistíme, že i ta klesla o 17,4 %, tudíž její místo mezi deseti nejprodávanějšími vozy dává smysl. Podobné je to Volkswagen Passat, u kterého hodnota nabízených kusů klesla o 10%. Na druhé straně tohoto žebříčku je Škoda Rapid u níž průměrný nájezd stoupl z 24 060 km na 40 866 kilometrů. Hodnota navíc vzrostla o překvapivých 70%. Vybrat ojetý vůz tedy není otázka chvilky, ale trh si raději nastudujte.

Po pročtení tabulek můžeme zřetelně vidět, že ujeté kilometry ubývají rychleji, než hodnota vozů přibývá. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří si chtějí koupit ojetý vůz. Při srovnání roku 2017 a 2019 si totiž můžeme snadno dopočítat, že průměrný nájezd u ojetých automobilů v bazarech klesl o 7,4%.

Kde si koupit ojetý vůz?

Díky přehledným tabulkám můžeme během chvilky zjistit, kde se bazarové vozy prodávají nejlevněji. Automobily s nejnižším průměrným nájezdem najdete v Královéhradeckém kraji. Ani další kraje České republiky na tom nejsou nijak extrémně špatně. Hned na pátém místě najdeme Hlavní město Praha, kde se průměrný nájezd dostal na 116 428 kilometrů . To už znatelně je to horší v kraji Zlínském, Karlovarském a Vysočina. Zrovna právě v Karlovarské kraji je průměrný nájezd více než 160 000 kilometrů, ale najdeme zde nejlevnější voze v celé České republice.

Zdroj: TipCars.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články