Pro ještě příjemnější řízení auta a dobrou náladu z něj začali výrobci do dražších vozů přidávat ambientní osvětlení. Zpravidla se jedná o proužky barevného světla na dveřích, u nohou nebo i na palubní desce. Pokud ambientní osvětlení interiéru nemá vaše auto ve výbavě, můžete si ho dodělat sami.
Funkce ambientního osvětlení
- Je praktické. Uvnitř vozu bude více světla, takže spolujezdec nebude muset rozsvěcet stropní světlo a rušit řidiče po každé, když nebude moct něco ve tmě najít.
- Dělá dojem. Na spolujezdce určitě zapůsobí, když si otevře dveře a kromě stropního světla se mu rozsvítí světlo i u nohou, aby lépe viděl, kam šlape. Navíc to bývalo vybavení spíše dražších vozů, takže dotvoří dojem luxusu.
- Potěší řidiče. Řidič, respektive majitel auta, si může pořídit takovou barvu LED pásků, jakou má rád. Klidně se mohou barvy i střídat a může je podle nálady přepínat dálkovým ovládáním.
Kam ambientní osvětlení umístit
Možností je několik a záleží pouze na vás a na vašich očekáváních. Z praktického hlediska určitě dává smysl osvětlení kufru. Protože to poslední, co unavený řidič po příjezdu do destinace potřebuje, je hrabat se poslepu v kufru a mrznout.
Také je vhodné osvětlení umístit do prostoru k nohám, aby pasažéři viděli, kam jim upadly věci a zbytečně nerozsvěcovali. Dále se LED pásky umisťují na strop, palubní desku a dveře. Touhle cestou se vydalo třeba vestavěné ambientní osvětlení ve Škodě Superb. Tady už však buďte opatrní, aby vás jako řidiče světla neoslňovala a neubírala vám pozornost.