Domů » Cestování » Spaní v autě mimo kempy? Tyto aplikace vám s výběrem míst pomůžou

Spaní v autě mimo kempy? Tyto aplikace vám s výběrem míst pomůžou

0

Spaní v kempech je sice o něco bezpečnější a navíc tam máte přístup k elektřině a pitné vodě, někdy i k bazénu. Jestli se ale nehodláte tolik hýčkat nebo chcete prostě ušetřit a vyhledáváte i méně turistická místa, mohou vám s hledáním pomoct následující aplikace.

Spaní v autě mimo kempy? Tyto aplikace vám s výběrem míst pomůžou

Park4night

Asi nejznámější aplikace na parkování pro obytňáky i osobní auta mimo kempy, kde najdete místa k noclehu ve vašem okolí. Od center velkých měst přes zahrady těch hodnějších občanů až po opuštěné plácky vysoko v horách. V aplikaci můžete pomocí filtru najít něco přesně podle vašich představ. Zjistíte tam kolik případně nějaké stání stojí, kde se dá načepovat či vylít voda či chemický záchod, nebo třeba jestli jsou na místě toalety. Zkrátka věci, které u stellplatzů nemusí být samozřejmostí. 

Taková místa tam sdílejí ostatní, kteří tuto aplikaci používají. Navíc je zde možnost napsat recenzi či nahrát fotky, což mnoha lidem s výběrem dost pomůže. 

Spaní v autě aplikace

CAMPING-CAR-PARK a VAN Night

Ve Francii je nespočet míst kde se dá přenocovat s obytňákem, což vede k tomu, že z této země pochází hned několik aplikací, díky kterým taková místa snadno najdete. Aplikace CAMPING-CAR-PARK je opravdu spíš pro obytňáky, jak můžete vyčíst z názvu a najdete v ní několik stovek míst skoro po celé Evropě. Van Night je potom určena pro lidi, kteří si například upravili svůj osobák, nebo spí v dodávce. Zkrátka pro cestovatele, kterým v jejich autech schází určité sociální vybavení, jako třeba záchod. Za vývojem obou aplikací stojí stejná společnost, takže by daná místa měla být vybírána profíky. Po většinou se bude jednat o bývalé kempy, o které se už nikdo nedokázal postarat. Taková místa bývají o něco levnější než normální kempy, přitom nabízejí téměř srovnatelné vybavení. Ještě stojí za zmínku, že za 30 EUR si k aplikaci můžete koupit balíček, díky kterému si budete schopni zarezervovat místo dopředu.

Camperguru

Camerguru vznikl po reakci cestovatelů na pandemii koronaviru, kdy lidé chtěli po dvou letech zase někam vypadnout. Najdete v ní momentálně 666 kempů po celé Evropě, kde by neměla být tak velká koncentrace lidí. To ověřuje tým lidí podílející se na chodu aplikace. Účelem této aplikace je zprostředkovávat rezervace do několika kempů. Camperguru sice pochází z Česka, ale je nabízen v pěti jazykových verzích, takže ji používá více národností. A nenechte se zaleknout nízkým počtem stažení, kromě aplikace totiž existuje i stejnojmenný web, což očividně lidi láká víc.

Parkovací místo na spaní

BezKempu

Jestli vám opravdu stačí přespat někde, kde nemusí být samozřejmostí elektřina ani výlevka na chemický záchod, můžete využít aplikaci BezKempu. Lidé, kteří mají větší pozemek na dobrém místě, zde můžou nabízet místo ke stání za snesitelné ceny a navíc budete mít jistotu, že nebude přeplněné jako kdejaký kemp. Je sice pravda, že na některých místech nemusíte být nutně sami, nicméně u každého místa by v aplikaci mělo být napsané, kolik karavanů se tam najednou vejde.

V této aplikaci najdete stovky pozemků po celém Česku a pár desítek jich je i na Slovensku. Může se jednat třeba o vinice, plácek u rybníka či u lesa, parkoviště u hotelu, nebo prostě u někoho na zahradě.

Když si nějaké místo vyberete, stačí si ho zarezervovat a rovnou zaplatit, většinou se částka pohybuje okolo pětistovky. Pro pronajímatele je to také jednoduché. Zaregistrují svůj pozemek, nahrají fotky a určí si podmínky a cenu. Pak už stačí počkat, až místo někdo ověří. Zakladatelé aplikace se totiž snaží všechna místa objet a ujistit se o jejich kvalitě.

Závěr 

Doufám, že zmíněné aplikace vzhledem nadcházejícímu létu už stahujete a snad vám alespoň o něco usnadní plánování vaší cesty a úspěšně najdete několik míst na nocleh. Z ušetřených peněz za kempy si pak zajděte třeba na nějakou dobrou večeři, a nebo zkuste objet více míst.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články