Domů » Cestování » Parkování Drážďany: Jak a kde zaparkovat zdarma jako návštěvník

Parkování Drážďany: Jak a kde zaparkovat zdarma jako návštěvník

Chystáte se na rodinný výlet nebo na pracovní cestu do Drážďan? A co pak typické Vánoční trhy, které jsou velkolepé a mají dlouhou tradici v historii. Drážďany německy Dresden leží asi 45 km severně od českých hranic. Jsou velmi oblíbenou destinací pro nakupování či výlety českých občanů. V tomto článku jsme pro vás připravili všechno, co potřebujete vědět o parkování v Drážďanech, a také tipy, kde zaparkovat zdarma.

Parkování Drážďany: Jak a kde zaparkovat zdarma jako návštěvník
Parkování v Drážďanech

Pokud pojedete autem do Drážďan, tak ještě před samotnou cestou vám doporučujeme si nastudovat jaké platí dopravní předpisy a pravidla v Německu. Němečtí policisté jsou velmi přísní a neoblomní a pokud se dopustíte nějakého přestupku či prohřešku počítejte s velmi vysokými pokutami na území celého Německa. V Německu je dálniční síť velmi rozsáhlá a jejich průjezd je stále pořád zdarma. Dálniční poplatky neboli mýtné platí pouze pro nákladní automobily s celkovou hmotností nad 7,5 tuny. Nezapomeňte, že vedle Rakouska má i Německo zavedené ekologické zóny neboli Umweltzone, setkáte se s nimi například v Berlíně, Mnichovu nebo Frankfurtu nad Mohanem a v dalších městech. Do těchto zón budete potřebovat ekologickou známku. Kdo takovou známku potřebuje? Rozhodující jsou údaje v technickém průkazu. Na tuto problematiku se podívejte v našem článku s názvem Emisní zóny a ekologické známky v Německu

Parkování v Drážďanech

Parkování v Drážďanech, ostatně jako i v dalších městech je poměrně dost komplikované, a musíte počítat s tím, že například v centru města a jeho okolí zdarma nezaparkujete. Celé Drážďany mají zavedené zóny placeného parkování, které jsou rozděleny do 3 parkovacích zón a stání.

Parkovné se platí obvykle v parkovacích automatech, kde je platba možná platební kartou nebo mincemi. Další možností je zaplacení aplikacemi Easypay nebo PayByPhone. Aplikace fungují stejně jako každé jiné parkovací aplikace. Je třeba zadat adresu místa parkování, zaplatit a je hotovo. 

V centru města, ale i v okolí centra je nedostatek parkovacích míst na ulicích, a proto doporučujeme využít různé placené parkoviště, P+R parkoviště a parkovací domy, kde je parkování za výhodné ceny, klidně i na celý den. 

Velmi dobrým pomocníkem je stránka Dresden.de, kde jsou informace o aktuálních volných parkovacích místech v centru města nebo v jeho okolí. Na tomto dalším odkaze Dresden.de najdete tematickou mapu celého města.

Pokud vás zajímá, jak je na tom parkování motocyklů, tak jsou zachovány území, kde je možné bezplatné parkování.

Od konce roku 2022 bylo zrušeno pravidlo parkování zdarma elektrovozidel.

P+R parkoviště, parkovací centra a další možnosti v Drážďanech

Obecně parkování v centru města Drážďan na veřejných parkovištích se pohybuje okolo 1-3 EUR za hodinu. Maximální denní sazba je od od 9 do 22 EUR.

Na stránkách Dresden.de najdete kompletní seznam přehledných a aktuálních informací o parkování, jak na parkovištích, P+R parkovištích, ale také v parkovacích domech. Ve vyhledávači si vyberte území, kde chcete zaparkovat. Pokud vás zajímá spíše mapa, tak tu najdete zde. Interaktivní mapa zobrazuje možnosti parkování a bližší informace o jednotlivých parkovacích místech, včetně přehledu cen, otevírací doby a podobně. 

Některé další tipy na parkoviště najdete zde:

Tiefgarage Altmarkt je podzemní parkoviště, které je velmi oblíbené a nabízí až 400 parkovacích míst. První započatá hodina stojí 2,30 EUR, každá další 2,50 EUR. Maximální denní sazba parkování je 25,00 EUR.

Tiefgarage An der Frauenkirche je podzemní parkoviště o 120 parkovacích místech. Cena od 6:00 do 20:00 stojí každou započatou hodinu 2,50 EUR. Na celý den parkování stojí 28,00 EUR.

Tiefgarage Semperoper je parkoviště, které má kapacitu až 400 míst. Za hodinu parkování zaplatíte 1,50 EUR. 

Tiefgarage Altmarkt – Galerie má až 480 míst k dispozici. Parkování na první a druhou hodinu stojí 1,50 EUR, poté každá další hodina stojí 2,00 EUR. Maximální denní poplatek je 20,00 EUR.

Parkhaus Centrum – Galerie je velké parkoviště, které funguje nonstop a první hodina parkování vyjde na 2,00 EUR a každá další započatá hodina stojí také 2,00 EUR. Denní poplatek je 12,00 EUR.

Přehledná mapa parkování v Drážďanech
Přehledná mapa míst k parkování v Drážďanech

Parkování zdarma v Drážďanech

Pokud hledáte parkování zdarma, je možné využít například tyto záchytné P+R parkoviště. Musíte však počítat s tím, že tyto parkoviště jsou dál od centra, tudíž je nutné pak využít veřejnou dopravu, ideálně tramvaj nebo autobus nebo můžete jít pěšky.

Parkplatz Prohlis je na ulici Langer Weg – 01257 Dresden a nabízí okolo 60 parkovacích míst. Otevírací doba je nonstop a parkování je zdarma. 

Parkplatz Bühlau najdete na adrese Quohrener Straße – 01324 Dresden. Parkování je zdarma a otevírací doba nonstop 

Parkplatz Kaditz je na adrese Kätschenbroder Str. – 01139 Dresden. Parkování nabízí zdarma a je otevřeno nonstop.

P+R Reick je další z parkovišť, které je zdarma. Je na adrese Lohrmannstrasse, 01237 Dresden a funguje nonstop. 

Pokud vás zajímají další P+R parkoviště, které nabízí parkování zdarma, kompletní seznam najdete na vvo-online.de.

FAQ

Je možné v Drážďanech zaparkovat zdarma? 

Zaparkovat zdarma je možné na záchytných P+R parkovištích, například: Parkplatz Prohlis, Parkplatz Bühlau nebo Parkplatz Kaditz.

Kde zaparkovat v Drážďanech při Vánočních trzích?

Pro tuto událost jsou vždy dostupná P+R parkoviště Messe Dresden, sjezd z dálnice A4 an Dresden-Altstadt. 

Kde zaparkovat v centru Drážďan?

Celé město je přeplněné, tudíž nejvhodnější je využít parkoviště a parkovací domy, které se nachází i v centru města.

Zdroj:dresden.de, vvo-online.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články