Domů » Autonovinky » Audi RS5 Sportback a Coupé: Tango, Turbo a RS Mode

Audi RS5 Sportback a Coupé: Tango, Turbo a RS Mode

0
Audi RS5 Sportback a Coupé: Tango, Turbo a RS Mode
Audi RS 5 Coupé

Řada RS u automobilky Audi značí rodinku pořádné ostrých vozů, které jsou praktické i pro každodenní použití. Jen vzpomeňme rodinný kombík Audi RS6 s výkonem 600 koní. Tento rok dostala povedený face-lift a nakonec došlo i na Audi RS 5 Coupé i Sportback.

Nedrží se zpátky

Audi to tento rok rozjela ve velkém a svědčí o tom pořádné velká Audi RS Q8. Nově byla vypuštěna nová verze konkurence vozů BMW M3. Face-lift u RS5 proběhl podobně jako u sourozenců a dočkali jsme se tedy rozšířené masivní masky a celé auto se opticky snížilo. Světlomety nově disponují laserovou technologií a střecha je vyrobena z karbonu. To pomohlo snížit hmotnost vozidla o 4 kilogramy a tato změna také snížila těžiště, tudíž nová RS5 bude zase o něco stabilnější. Když se na podíváme na zadní část, tak není možné přehlédnout karbonem obalené koncovky výfuků. Do nabídky přibylo nové laky karoserie, mezi nimiž je červená Tango a modrá Turbo.

Audi RS 5 Coupé
Interiér Audi RS 5

Audi RS5 nemůže zklamat

Co se týká motorové části, tak tam je to téměř identické. Pod kapotou najdete šestiválec TFSI s objemem 2.9 litru a výkonem krásných 450 koní a točivým momentem 600 Nm. Tyto čísla jsou navíc měřená při 1900 otáčkách za minutu. Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola systémem Quattro a výkon se přenášen přes automatickou převodovku Tiptronic. Má navíc hliníková pádla pro řazení pod volantem. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouze 2,9 sekundy a maximální rychlost je 280 km/h. Na volantu zaujme tlačítko RS Mode, jehož aktivováním se zapne individuální jízdní režim.

České ceny ještě neznáme

Už ve standardu je vůz vybaven sportovním podvozkem s adaptivními tlumiči. Komu to ovšem nestačí, tak je možné připlatit a získat tak sportovní podvozek Plus, který má vinuté pružiny a nastavitelné tlumiče, jež jsou propojeny diagonálním olejovým vedením. Tato funkce se dá krásně složitě popsat, ale řekněme, že reguluje průtok oleje v tlumičích tak, aby se co nejvíce potlačily náklony karoserie v zatáčkách. Nyní si tyto vozy můžete prohlédnout pouze v německém konfigurátoru, neboť na české ceny ještě čekáme. Nicméně cena se s příplatkovou výbavou bez problému dostane přes 3 miliony korun.

Audi RS 5 Coupé a Audi RS 5 Sportback
Audi RS 5 Coupé a Audi RS 5 Sportback

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...