Domů » Aktuality » Audi RS Q8: Motor z Audi RS6 a šíleně rychlý čas na Nürburgringu

Audi RS Q8: Motor z Audi RS6 a šíleně rychlý čas na Nürburgringu

0
Audi RS Q8: Motor z Audi RS6 a šíleně rychlý čas na Nürburgringu

Ačkoliv vozy SUV v praxi nijak výjimečně sportovní nebývají, tak Audi RS Q8 se povedlo něco nebývalého. Na legendárním okruhu Nürburgring se tomuto vozu podařilo zajet kolo za pouhých 7:42, což je pekelně rychlé i pro klasické osobní vozy. A jak se již několikrát potvrdilo, tak lepší reklama než rychlý čas na Zeleném pekle snad ani není. A RS Q8 se stalo nejrychlejším vozem na Nürburgringu v kategorii vozů SUV.

Co pohání Audi RS Q8?

Až do této chvíle prvenství držel Mercedes-AMG GLC 63 S s o 7 sekund pomalejším časem. Tento vůz je postaven na základu SQ8 a pod kapotou je dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů. Ano, možná jste uhodli, že je to motor z nové Audi RS6. To znamená 592 koní a maximální rychlost 305 km/h. Nicméně důležité je, že je to dostatečně silné na to, aby to dokázalo dostat obrovskou červeno-černou Q8 kolem okruhu za rekordní čas. Velkou pomocí byly nové pneu Pirelli P Zero o rozměru 295/35 ZR 23.

Foto: Magazín Autocar

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...