Domů » Aktuality » Bezklíčové startování zabíjí

Bezklíčové startování zabíjí

0
Bezklíčové startování zabíjí

Jak může bezklíčové startování zabíjet? Dle dostupných údajů se již 28 lidí od roku 2006 otrávilo oxidem uhelnatým potom, co nevypnuli motor svého vozu v garáži. Po vystoupení vůz opustili, šli do domu a vůz zůstal v garáži nastartovaný. Dům se následně začal plnit oxidem uhelnatým. A ten může otrávit například ve spánku.

Proč se to děje a jak tomu předejít?

Z tohoto důvodu jsou dnes automobilky nuceny doplnit nové modely o bezpečnostní systémy. Většina řidičů je zvyklá na otočení klíčkem po dojetí. To se ale u vozů s bezklíčovým startováním nedělá. Hlavně tedy starší lidé mohou od nastartovaného vozu odejít. Dnes jsou totiž vozy velice tiché, takže jsou téměř neslyšitelné. A přitom již po několika hodinách vyprodukuje vůz dostatečné množství oxidu uhelnatého, aby zapříčinil zdravotní problémy.

Už dnes jsou některé vozy vybaveny systémem, který spustí pípání, jakmile člověk s klíčem odejde od nastartovaného vozu. Je dobře slyšitelné i ve venkovních prostorách.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...