Domů » Aktuality » Měření emisí v roce 2018 – jaké změny nás čekají?

Měření emisí v roce 2018 – jaké změny nás čekají?

0

Bojíte se měření emisí? Možná byste měli. Zvlášť pokud váš vůz procházel těmito kontrolami jen díky shovívavosti mechanika kamaráda. Ministerstvo dopravy už má ale těchto podvodů po krk. V systému se uskuteční změny, které budou předcházet právě různým podvodům. Jako je například zkoušení různých emisních stanic, a hledat, ve které vám to zrovna vyjde. Co nás tedy tento rok čeká? A neprodraží se kontroly?

Měření emisí v roce 2018 – jaké změny nás čekají?
Měření emisí

Vše musí být podloženo

Říká se, že jedno z deseti aut, které prošlo měřením emisí a STK by vůbec nemělo jezdit na silnici. Asi vám dojde, že se bavíme hlavně o těch starých, za kterými zůstávají oblaka dýmu, které následně znesnadňují navigaci letadel. Jejich vlastníci si často pouze zašli pro razítka a auto pro jistotu nikomu neukázali. Tomuto razítkování duchů je konec. Nově se každý vůz během emisní kontroly musí nafotit. To už známe ze stanice technické kontroly.

Rozdíl mezi STK a emisními kontrolami

STK i emisní kontroly se často dělají na jednom místě. To však není úplně pravda, jelikož licencovaných stanic STK je 360 a stanic emisních kontrol je 1078. Emise vám může zkontrolovat i normální servis. Ihned tak můžete nechat spravit to, co vám nedovolí projít. Na STK sídlí pouze kontroloři, kteří auta měří a kontrolují.

Konec stáčení tachometrů?

Focení vozů při kontrolách má i světlé stránky. Kvůli pravidelnosti se odhalí vozy se stočeným tachometrem. I ten totiž musí být vyfocen. Zbavíme se tak falešných úspěšných kontrol a pochybné minulosti vozů. K databázi bude mít přístup i policie, což usnadní hledání ukradených vozidel.

Co si o tom myslí pracovníci emisních center?

Náplní jejich práce již nebude jen měřit. Čeká je také spousta papírování a zpracování dat. Všechny fotky a naměřené hodnoty musejí bát zadány do databáze. To bude mít za následek menší kapacitu těchto stanic. Za den jednoduše stihnou zkontrolovat méně vozů. Aby vyrovnali finanční ztráty, tak nejspíš zvednou cenu za kontrolu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články