Domů » Aktuality » Budeme v obci jezdit 30 km/h?

Budeme v obci jezdit 30 km/h?

1
Budeme v obci jezdit 30 km/h?

Stěžujete si na již zažitou „padesátku“ v obci? Je to podle vás zbytečně pomalé? Tak se držte. OECD předložila návrh, ve kterém se počítá se zavedením 30 km/h jako maximální rychlosti v obci.

V zájmu bezpečnosti

Každý den lidé hledají způsoby, jakými by udělaly silnice bezpečnějšími. Asistenty řízení, předvídání nehod, online zpravodajství a další. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (zkratka OECD) navrhla, že budeme jednoduše jezdit krokem. Nejedná se o převratnou novinku, neboť takové opatření používají již třeba v Nizozemsku. Tam má takové omezení téměř 70% silnic.

Snížení počtu nehod

Ve zprávě se píše, že snížení maximální rychlosti by znamenalo čtyř a až pětinásobné snížení počtu nehod. Souhlasíte s tím, že právě tohle je ten správný krok k bezpečným silnicím?

V dnešní době si bohužel od podobných šílených návrhů neodpočineme. Jen nedávno jsme vám přinesli zprávu, která hovořila o zavedení povinné nádržky AdBlue. A vypadá to, že vám je budeme přinášet častěji.

1 komentář

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...