Domů » Autonovinky » Nová Škoda Octavia RS: Výpis dostupných verzí a jejich cen

Nová Škoda Octavia RS: Výpis dostupných verzí a jejich cen

0
Nová Škoda Octavia RS: Výpis dostupných verzí a jejich cen
Cena nové Škoda Octavia RS

Novou Škodu Octavii už můžete oficiálně kupovat v ostřejší verzi, kterou je již po zvyku verze RS. Už nejlevnější verze nové Octavie RS má pod kapotou motor 2.0 TSI a disponuje manuální převodovkou. Jak si nejspíš dobře pamatujete, tak benzínové verze u Octavie RS vždy znamenají pohon předních kol, protože pohon všech kol je vyhrazen pro diesely. U této verze začíná cena na 889 900 Kč za liftback na 18 palcových kolech. Za příplatek 8 000 Kč dostanete kola o velikosti 19 palců. Za combi si připlatíte 40 000 Kč, čehož využije mnoho zákazníků automobily. Přeci jen je to pořád svižné, ale také praktické auto.

Bohatá výbava už v základu

Už ve standardní výbavě je auto vybaveno sedmi airbagy, sportovními předními sedadly, hlasovým ovládáním, světlomety Matrix LED a TOP LED zadními svítilnami. Výbava ale pokračuje dál a to s parkovacími senzory, virtuálního pedálu pro otevírání víka kufru, bezdrátovým Smartlinkem, ambientním osvětlením a infotainmentem s dotykovým displejem o velikost 10 palců. Jedná se tedy o vcelku pěknou výbavu, která bude už v základu většinou dostatečná. Pro „fajnšmekry“ ale Škodovka nabízí příplatkovou výbavu, kde je například: adaptivní podvozek DCC za 25 000 Kč, třízónová klimatizace za 6 000 Kč, sportovní přední sedadla v alcantaře stojí 48 000 Kč a nezávislé topení s dálkovým ovládáním vás vyjde na skoro 30 000 Kč. Vlastně i dojezdová rezerva je za příplatek a vyjde vás 3 000 Kč a nemůžete si ji dokoupit u hybridní verze.

Ceny podle motorizací, převodovek a poháněných náprav

Během konfigurování nové Octavie RS narazíte na to, že máte k dispozici celkem 5 kombinací motorů, převodovek a pohonů. Pojďme se na ně podívat i s jejich cenami.

  • Motor 2.0 TSI s výkonem 180 kW s manuálem vás vyjde na 889 900 Kč.
  • Pokud si k čtyřválci 2.0 TSI navolíte DSG, tak vás vůz vyjde na 939 900 Kč.
  • U dvoulitru TDI o výkonu 147 kW s převodovkou DSG zaplatíte necelých 900 000 Kč.
  • Diesel 2.0 TDI s převodovkou DSG a pohonem všech kol začíná na ceně 954 900 Kč.
  • Octavie RS plug-in hybrid o výkonu 180 kW kombinující motor 1.4 TSI a elektromotor začíná na ceně 939 900 Kč.

Jedná se samozřejmě o ceny v základu a u každé kombinace si za verzi combi připlatíte dalších 40 000 Kč.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...