Domů » Aktuality » V Chorvatsku pozor! Pokuta za rychlost až 52 500 Kč a 60 dní ve vězení

V Chorvatsku pozor! Pokuta za rychlost až 52 500 Kč a 60 dní ve vězení

0

Dovolená je za rohem a takové Chorvatsko se na seznamu destinací těší velké oblíbenosti. Přibližně milion českých turistů se vydá autem do Chorvatska a po dobu své dovolené si budou užívat teplého slunce a osvěžujícího moře. Pokud se tam máte v plánu vydat i vy, tak se raději zaměřte na následující článek. V Chorvatsku se totiž plánují změny a mohli byste také skončit za mřížemi.

V Chorvatsku pozor! Pokuta za rychlost až 52 500 Kč a 60 dní ve vězení
Autem do Chorvatska

Turisty mohou změny zaskočit

Hlavní prioritou je uklidnění silničních pirátů. Společně s obrovským návalem turistů se totiž okamžitě zvýší počet hříšníků na chorvatských cestách. A to nemyslíme jen ty, kteří se do cílové destinace vydají bez chorvatské dálniční známky. Je toho totiž mnohem více a při chvilce nepozornosti může postih zasáhnout i jinak hodného řidiče. Novela zatím není finální, ale chorvatská vláda se snaží, aby během letní sezóny již změny platily.

Obrovské zvýšení pokut

Pokuty se rozdávají za různé přestupky, ale bez rozdílu závažnosti se může jejich výše klidně ztrojnásobit. A někdy dokonce mohou vzrůst i sedmkrát. Pokud přejedete přes přechod na červenou, tak na vás čeká pořádná pokuta 7 000 kun, což je nějakých 24 500 Kč. Za používání mobilu vás může policie odměnit pokutou až 5 300 Kč a za neopodstatněnou jízdu v levém pruhu dálnice může policie pokutovat částkou 7 000 Kč. A dobře z toho nevyjdou ani ti, kteří si neumějí pohlídat maximální rychlost.

Za překročení rychlosti do vězení? Nebude problém

Pokud projedete obec o 50 km/h rychleji než je maximální limit, tak můžete zaplatit 52 500 Kč a v horším případě si i sednout na 60 dní do vězení. Platí to i mimo obce. Problémové jsou hlavně úseky, které jsou bezdůvodně omezeny na 60 km/h. Člověk to nemá problém na 110 km/h rozjet a hned může být pořádný problém, který neovlivní pouze dovolenou. Možná stojí za zvážení i taková cesta do Itálie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...