Domů » Zajímavosti » Dálniční známky nejspíš zdraží. Až na 2 000 Kč

Dálniční známky nejspíš zdraží. Až na 2 000 Kč

0
Dálniční známky nejspíš zdraží. Až na 2 000 Kč

Už v roce 2020 by měl skončit klasický zažitý systém nákupu a kontrol dálničních známek. Již v únoru tohoto roku totiž vláda projedná nový návrh, které by na dálnice přinesl velké změny. Podle dostupných informací se dálniční známky nejspíš budou platit přes mobilní aplikaci, internet nebo na benzinách a poštách. Změní se pravděpodobně i cena, a to k horšímu.

Platit více za současný stav dálnic?

Roční poplatek za dálniční známka v České republice by se mohl dostat až na 2 000 Kč. Vláda nechystá žádné velké změny s kategoriemi známek. Stále tak budou známky roční, měsíční a desetidenní. Byla by to první změna ceny od roku 2012, kdy byla částka za roční dálniční známku určena na 1 500 Kč. Během roku 2018 za ně stát vybral více než 5 miliard korun. Očividně je to asi málo. To se pravděpodobně setká s velkou envolí řidičů. Je totiž otázkou, zda-li je vhodné kvůli množství oprav na dálnicích jejich používání ještě zdražovat.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...