Domů » Dopravní značky » Světelné signály » Pro osobní vozidla » Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty

Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty - S 4b

Dopravní značka Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty
  • Název: Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty
  • Kód značky: S 4b
  • Kategorie: Pro osobní vozidla

Signály „Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty“, jimiž je doplněn signál se zelenou šipkou směřující vpravo nebo vlevo, upozorňují řidiče, že při jízdě směrem, kterým tato šipka ukazuje, křižuje směr jízdy přejíždějících cyklistů.

Prohlížíte si světelný signál Signál žlutého světla ve tvaru cyklisty, který je řazen do sekce světelné signály. Světelné signály jsou důležité pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikací a jsou nadřazeny, tj. mají vyšší váhu než svislé dopravní značky upravující přednost. Světelné signály se používají k usměrňování jízdy v konkrétních komplikovaných dopravních úsecích jako jsou komplikované křižovatky a další úseky, víceproudé pozemní komunikace a podobně. Světelné signály pro chodce musí být doplněné o akustické signály.
Níže naleznete další světelné signály ze sekce Svtelné signály.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.