Domů » Dopravní značky » Světelné signály » Pro osobní vozidla » Doplňková zelená šipka

Doplňková zelená šipka - S 5

Dopravní značka Doplňková zelená šipka

Šipka svítící současně se signálem s červeným světlem „Stůj!“ nebo se žlutým světlem „Pozor!“ znamená pro řidiče možnost pokračovat v jízdě jen ve směru, kterým šipka nebo šipky ukazují; přitom řidič musí dát přednost v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím ve volném směru a útvarům chodců jdoucím ve volném směru; přitom nesmí ohrozit ani omezit přecházející chodce.

Umožňuje odbočení doprava při červeném světle, pokud je to bezpečné

Doplňková zelená šipka je specifická dopravní značka používaná v České republice, která umožňuje řidičům odbočit doprava při červeném světle, pokud je cesta volná a mohou tak učinit bezpečně. Tato značka je umístěna vedle světelného semaforu a zobrazuje zelenou šipku směřující doprava. Řidiči se musí před odbočením ujistit, že odbočení je bezpečné.

Značka doplňkové zelené šipky má za cíl zvýšit plynulost silničního provozu a snížit dobu čekání pro řidiče, kteří chtějí odbočit doprava. Je důležité si uvědomit, že tato značka není povinná, ale pouze doplňková. Řidiči by měli vždy postupovat opatrně a dodržovat základní pravidla silničního provozu při odbočování na základě této značky.

Světelné signály

Dopravní značka doplňková zelená šipka je zařazena do sekce světelné signály. Světelné signály jsou důležité pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikací a jsou nadřazeny, tj. mají vyšší váhu než svislé dopravní značky upravující přednost. Světelné signály se používají k usměrňování jízdy v konkrétních komplikovaných dopravních úsecích jako jsou křižovatky a další úseky, víceproudé pozemní komunikace a podobně.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.