Domů » Dopravní značky » Světelné signály » Pro osobní vozidla » Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty

Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty - S 4c

Dopravní značka Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty
  • Název: Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty
  • Kód značky: S 4c
  • Kategorie: Pro osobní vozidla

Signály „Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty“, jimiž je doplněn signál se zelenou šipkou směřující vpravo nebo vlevo, upozorňují řidiče, že při jízdě směrem, kterým tato šipka ukazuje, křižuje směr chůze přecházejících chodců a směr jízdy přejíždějících cyklistů.

Prohlížíte si světelný signál Signál žlutého světla ve tvaru chodce a cyklisty, který je řazen do sekce světelné signály. Světelné signály jsou důležité pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikací a jsou nadřazeny, tj. mají vyšší váhu než svislé dopravní značky upravující přednost. Světelné signály se používají k usměrňování jízdy v konkrétních komplikovaných dopravních úsecích jako jsou komplikované křižovatky a další úseky, víceproudé pozemní komunikace a podobně. Světelné signály pro chodce musí být doplněné o akustické signály.
Níže naleznete další světelné signály ze sekce Světelné signály.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.