Domů » Dopravní značky » Světelné signály » Pro osobní vozidla » Tříbarevná soustava se signály pro cyklisty

Tříbarevná soustava se signály pro cyklisty - S 10a S 10b S 10c

Dopravní značka Tříbarevná soustava se signály pro cyklisty
  • Název: Tříbarevná soustava se signály pro cyklisty
  • Kód značky: S 10a S 10b S 10c
  • Kategorie: Pro osobní vozidla

S 10a – Signál pro cyklisty se znamením „Stůj!“
S 10b – Signál pro cyklisty se znamením „Pozor!“
S 10c – Signál pro cyklisty se znamením „Volno“

Je-li sestava umístěna u přejezdu pro cyklisty, platí pro cyklisty obdobně jako pro chodce signály umístěné na druhé straně pozemní komunikace (na druhé straně přejezdu pro cyklisty). V takovém případě lze užít dvoubarevnou signální soustavu se znamením „Stůj!“ a „Volno“.

Prohlížíte si světelný signál Tříbarevná soustava se signály pro cyklisty, který je řazen do sekce světelné signály. Světelné signály jsou důležité pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikací a jsou nadřazeny, tj. mají vyšší váhu než svislé dopravní značky upravující přednost. Světelné signály se používají k usměrňování jízdy v konkrétních komplikovaných dopravních úsecích jako jsou komplikované křižovatky a další úseky, víceproudé pozemní komunikace a podobně. Světelné signály pro chodce musí být doplněné o akustické signály.
Níže naleznete další světelné signály ze sekce Světelné signály.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.