Domů » Dopravní značky » Světelné signály » Pro osobní vozidla » Tříbarevná soustava s kombinovanými směrovými signály

Tříbarevná soustava s kombinovanými směrovými signály - S 3a S 3b S 3c

Dopravní značka Tříbarevná soustava s kombinovanými směrovými signály
  • Název: Tříbarevná soustava s kombinovanými směrovými signály
  • Kód značky: S 3a S 3b S 3c
  • Kategorie: Pro osobní vozidla

S 3a – Signál s kombinovanou směrovou šipkou s červeným světlem „Stůj!“
S 3b – Signál s kombinovanou směrovou šipkou se žlutým světlem „Pozor!“
S 3c – Signál s kombinovanou směrovou šipkou se zeleným světlem „Volno“

Signály znamenají pro řidiče povinnost zastavit vozidlo nebo možnost pokračovat v jízdě jen ve směru, kterým šipka ukazuje.

Směřuje-li zelená šipka vpravo, neplatí pro odbočování vpravo povinnost dát přednost v jízdě vozidlům jedoucím ve vyhrazeném jízdním pruhu (po pravé straně), pro něž je tento jízdní pruh vyhrazen, a povinnost dát přednost v jízdě i tramvaji tam, kde je povolena jízda podél tramvaje vlevo.

Prohlížíte si světelný signál Tříbarevná soustava s kombinovanými směrovými signály, který je řazen do sekce světelné signály. Světelné signály jsou důležité pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikací a jsou nadřazeny, tj. mají vyšší váhu než svislé dopravní značky upravující přednost. Světelné signály se používají k usměrňování jízdy v konkrétních komplikovaných dopravních úsecích jako jsou komplikované křižovatky a další úseky, víceproudé pozemní komunikace a podobně. Světelné signály pro chodce musí být doplněné o akustické signály.
Níže naleznete další světelné signály ze sekce Světelné signály.

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.