Elektronické dálniční známky od roku 2021 schválil senát

0
2179
Elektronické dálniční známky

O zavedení elektronických dálničních známek v České republice se mluví již dlouho. Nyní se tyto debaty a myšlenky posunuly o pořádný kus dál. Zavedení schválil senát a k realizaci tedy stačí pouze podpis prezidenta. Co se tedy změní?

Zaplacení dálniční známky přes internet

Tak dobře známé papírové dálniční známky tedy skončí a od roku 2021 si budeme moci přes internet zakoupit novou dálniční známku. Ve hře je dokonce i mobilní aplikace. Celý systém se tedy výrazně změní a už samotná platba za známku bude vázána na registrační značku. Platnost bude zaznamenávána v informačním systému a na dálnicích bude kontrola probíhat díky kamerovému systému a mýtným bránám.

Změn bude mnoho

Mluví se dokonce i o krajských známkách, které by byly levnější. Samotná cena dálniční známky se nezmění, ale platnost roční známky by byla nově na 365 dní od data zakoupení. Známky vázané na registrační značku si s sebou nesou svá úskalí. Pokud vůz prodáte, tak s ním prodáte i zaplacený poplatek. Jestli ale značku ztratíte, tak se změna zavede do systému a zaplacený poplatek se připojí k nové RZ.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno