Domů » Aktuality » Kdy se zdraží dálniční známka? Až po dokončení dálnice D1

Kdy se zdraží dálniční známka? Až po dokončení dálnice D1

0

Řidiče často straší zprávy o zdražování dálničních známek. Moc často se to naštěstí neděje, ale když už ano, tak se setká se značnou nevolí ze strany řidičů. České dálnice totiž na mnoha místech připomínají staveniště a parkoviště. Vzpomeňme jen takovou D47 u Ostravy. Kdy se dočkáme plošného zdražení dálnic?

Kdy se zdraží dálniční známka? Až po dokončení dálnice D1

S příchodem elektronického systému dálničních známek?

To nám přiblížil aktuální ministr dopravy Kremlík. Ten nám sdělil, že dálniční známka v České republice se zdraží v návaznosti na přechod na elektronický systém. Ten nahradí staré dobré dálniční známky. Jestli si ale myslíte, že nás tato změna čeká někde v dálné budoucnosti, tak se velice pletete. Bavíme se tady totiž o roku 2021.

Zdražení dálničních známek bude markantní

Zvýšená cena dálniční známky již byla také nastíněna. Na základě platných zákonů, dle kterých je v tomto případě možno dálniční známku zdražit, s ní přišel ministr dopravy. Taková roční známka do 3,5 tuny by se z 1 500 Kč dostala na 2 000 Kč. Cena desetidenní dálniční známky by se z 310 Kč zvedla na 400 Kč a měsíční měsíční by vzrostla až na 600 Kč. Uvidíme tedy, jak projde zdražení u lidí. Denně se setkáváme s názory, že české dálnice jsou velké drahé parkoviště a také s vtipy, že roční parkovné za 1 500 Kč zase tak moc drahé není.

Čekat se bude na dostavění dálnice D1

I na stav dálnic je při tématu zdražování dálniční známky myšleno. Na svém Twitteru to objasnil ministr dopravy Vladimír Kremlík. Z jeho zprávy vyplývá, že české dálniční známky nezdraží, dokud se nedokončí stavba největší české dálnice D1. Pokud tedy na dálnici stále budou bagry, tak cena roční známky zůstane 1 500 Kč. Jenže tato dálnice by se měla dostavět roku 2021, kdy se má přejít i na elektronické známky. Jejich zavedení by mělo přinést zvýšení příjmů o 2 miliardy Kč. Pojí se s tím také snížení provozních nákladů o 120 milionů Kč. Můžeme tedy být jen zvědaví na to, jak to dopadne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články