Domů » Srovnání » Fabia by se měla třást. Corsa se jí víc než vyrovná

Fabia by se měla třást. Corsa se jí víc než vyrovná

0

Škoda Fabia patří na tuzemském trhu mezi neohrožené bestsellery. Na paty jí ale v posledních letech šlape čím dál kvalitnější konkurence. Mezi největší soupeře tuzemské Fabie patří zejména korejská Hyundai i20. Srovnáváním mezi mladoboleslavským a nošovickým kompaktním hatchbackem toho bylo napsáno a namluveno mnoho. My se ale nyní budeme věnovat srovnáním Fabie s docela jiným konkurentem, a to sice s roztomilým kompaktním hatchbackem s bleskem ve znaku.

Fabia by se měla třást. Corsa se jí víc než vyrovná

 

Opel Corsa – často opomíjená, přesto skvělá

Poslední generace Opelu Corsa na našich silnicích rozhodně nepatří mezi nejfrekventovanější modely. Přitom jej i samotná Škoda vnímá jako jednoho z nejvážnějších konkurentů svého modelu. Pojďme se podívat na podrobné srovnání těchto dvou vozů.

 

Ostré linie proti roztomilým křivkám

Při pohledu na oba malé hatchbacky je jasné, že tím nejtěžším je srovnání jejich vzhledu. Každý totiž sází na dočista odlišné strategie. Zatímco Fabia je nositelem ostrých linií a prolisů, Corsa sází na zaoblený uhlazený tvar a namísto agresivně vyhlížející Fabie, se dá její pohled charakterizovat spíše slovem „laškovný“.

 

Pokud srovnáme oba vozy rozměrově, zjistíme, že ač se to na první pohled nezdá, Corsa je ve všech směrech o něco málo větší než domácí Fabia. Kde ovšem Němka ztrácí, je prostor pro zavazadla. Již se stalo tradicí, že mladoboleslavské vozy se chlubí největším zavazadelníkem ve své třídě a nejinak tomu je i kompaktní Fabie. Ta nabízí zavazadelník o objemu 330 litrů, zatímco Corsa disponuje úložným prostorem, pouze o objemu 285 litrů.

 

 

Co se týče vnitřního prostoru, jsou oba vozy více méně identické. Ve prospěch Corsy může hrát ale skutečnost, že je k dispozici jak v klasické pětidveřové variantě, tak i ve třídveřové.

 

Jedna do města druhá na okresky

Nejdůležitějším faktorem u podobných vozů jsou ale jízdní vlastnosti a cena. S oběma modely jsem najezdil poměrně slušnou porci kilometrů, abych si dovolil jejich jízdní vlastnosti srovnat. Fabia je ideálním vozem pro pohyb po příměstských oblastech. Podvozek je slušně naladěný jak do města, tak na okresky. To sice platí i o Corse, ta ale Fabii zcela zastíní svou mrštností ve městě a skvělým řízením. To nabízí ideální zpětnou vazbu bez zbytečného přeposilování, což je jeden z kamenů úrazu u Fabie. Na druhou stranu Fabie se zdá ideálnější pro delší cesty.

 

Kde se Škoda Opelu nevyrovná?

Co se týče ceny, dá se říci, že si oba konkurenti nemají co vyčítat. Rozdíly mezi nimi jsou opravdu minimální. V čem může mít ale Opel na vrch je množství motorizací. Zatímco Škoda nabízí k Fabii nejsilnější motor o výkonu 88 kW, Opel vám Corsu nabídne klidně i s motorem o výkonu 110 kW a to ani nemluvíme o přítomnosti ostré Corsy OPC s výkonem 152 kW, čemuž se Škoda se svými pseudosportovními verzemi Monte Carlo nemůže rovnat.

 

Foto: wikimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články