Domů » Srovnání » Hyundai i30 vs Škoda Octavia. Máte tip na vítěze?

Hyundai i30 vs Škoda Octavia. Máte tip na vítěze?

0

Hned na první pohled se tento boj jeví velice vyrovnaně. V jednom rohu je Škoda Octavia poháněná hlavně národním cítěním. V rohu druhém je Hyundai i30 Kombi. Již několik let se snaží na českém trhu Octavii předčit. Určitě si nějaký kousavý reklamní slogan vybavíte. Jak to tedy vypadá, když se tyto vozy potkají dveře na dveře bez podpory reklam a tradice?

Hyundai i30 vs Škoda Octavia. Máte tip na vítěze?

Proč jsou v jednom ringu?

Souboj mezi Octavií a i30 už vychází z toho, že jsou na tom prostorově velice podobně, tudíž cílí na stejné zákazníky. Podle papírových údajů je tomu trochu jinak. Při srovnání současných generací je škodovka o 82 mm delší. Minulá generace byla větší dokonce o 174 mm. To znamená více místa v interiéru. A to od combíku chceme. Porovnání krátkých verzí je pro i30 ještě větší propadák, kde konkuruje spíše Rapidu.

Kdo zaujme na parkovišti?

Vzhled nové Octavie známe všichni. Postaraly se o to rozdělené světlomety. Touto úpravou (a celkovou modernizací) získala znovu jedinečný vzhled. i30 postrádá hlavně onu uhlazenost a charakter. Disponuje rozlehlými rovnými plochami. To může až vadit. Například při pohledu na kapotu.

Odlišnosti v interiéru

Již standardem jsou dnes interiéry z příjemných materiálů a praktické doplňky. I tady se nám ale přístupy designérů liší. Škoda se drží robustní jednoduché palubní desky, zatímco ta v Hyundai je štíhlá a má vystupující tablet. Ten je výhodou oproti zapadlému displeji v Octavii.

A cenově?

Oba vozy se cenově porovnáme s motorizací: tříválec 1,0 litru. Hyundai můžete zakoupit za něco přes 380 000 Kč (Best of Czech) a dostanete poměrně bohatou výbavu. Nechybí různé asistenty a podobně. To Škoda vyjde v podobné výbavě na 437 900 Kč (verze Active). Stačí si připlatit na 466 000 Kč za verzi Fresh a dostanete výbornou výbavu dle vašeho přání.

Foto: Caricos.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články