Zabezpečení garáže spousta lidí zanedbává. Šikovní zloději si přitom poradí i s automatickými dveřmi. Zjistěte, jak se proti nezvaným hostům co nejúčinněji bránit a od vloupání je odradit. Na závěr se podíváme na to, jak se v případě vloupání postupuje.
Zabezpečte přístupové body
Kvalitní garážová vrata jsou základem. Ať už máte garáž hned vedle domu, nebo někde mimo, do této položky vyplatí investovat. Garáže jsou velkým lákadlem i z toho důvodu, že se skrze ně může zloděj dostat do vašeho domova. Proto situaci nepodceňujte a chtějte co nejlepší dveře, i když je máte v podstatě nadohled.
Bohužel i u automatických dveří existuje nebezpečí, že jejich ochranu někdo prolomí. Například tak, že ukradnou váš automatický dálkový ovladač. Zkušenému zloději nedělá problém věc naplánovat tak, aby vám předem ovladač zcizil a vy jste si toho ani nevšimli.
Když ovladač nemůžeme najít, naše první myšlenka většinou směřuje k tomu, kde jsme ho asi nechali. A on je přitom už dávno v kapse někoho jiného. Proto si ho pečlivě hlídejte a v případě, že o něm přijdete, začněte jednat. Objevili se bohužel i případy, kdy signál z ovladače někdo hacknul a napodobil.
Některé firmy nabízí automatické dveře, které se ovládají z mobilního telefonu. Aplikace tak představuje alternativu k nechráněnému automatickému ovladači. Chytrý telefon přeci jen máme lépe zabezpečený než obyčejný tlačítkový ovladač.
Tak jako tak chtějte vrata, která nejdou vylomit, ani nadzdvihnout. Pokud jste se rozhodli pro dvoukřídlou variantu, zajišťujte ji ocelovými tyčemi, které zastrčíte do podlahy. Ohlídejte si, aby byla vrata dobře upevněná. Slabinou se totiž mohou stát i zárubně nebo dveře, které se nedostatečně zasouvají do zdí (v případě posuvných vrat).
Dalším klíčovým bezpečnostním prvkem jsou bezpečnostní mříže. Rolovací varianta patří mezi vůbec nejúčinnější způsob, jak zabránit nezvané osobě, aby vnikla dovnitř. Zkušení zloději si totiž dokážou poradit s téměř jakýmikoliv dveřmi. Za to mříže je spolehlivě zastaví.