Domů » Zajímavosti » Ferrari 250 GTO za 1,8 miliardy si koupil šéf firmy na rohožky

Ferrari 250 GTO za 1,8 miliardy si koupil šéf firmy na rohožky

0

Téma nejdražší auta světa se většiny smrtelníků netýká, ale rádi si o nich vždy alespoň přečteme. V tomto článku se nebudeme věnovat nejdražším vyráběným vozům, ale těm z aukčních síní. Tam se draží ty opravdové poklady. Některé z nich se nikdy nedostaly na silnice a všechny mají tu nejlepší možnou péči někde v soukromé sbírce.

Ferrari 250 GTO za 1,8 miliardy si koupil šéf firmy na rohožky

Rohožky asi tak špatný byznys nebudou

Jednu z takových sbírek má také David MacNeil. Tento člověk vlastní firmu na rohožky a dle jeho majetku je firma velice úspěšná. Jedním z posledních dodatků do jeho sbírky bylo Ferrari 250 GTO. Jedná se o extrémně raritní kousek a v poslední době je to snad jediný případ, kdy některý z nich změnil svého majitele.

Ferrari 250 GTO s bohatou historií

Tento kus byl vyroben v roce 1963 a je jeden z pouhých 39 vyrobených kusů. Je označen číslem 4153, což znamená, že se jedná o vůz z původní výrobní série. Hned v roce 1963 se mu podařilo získat 4. místo na legendárním závodě Le-Mans. O několik později se mu podařilo zvítězit Tour de France. Jeho životopis pokračuje jen samými klady. Nikdy nebyl havarován a i po mnoha letech je stále v původním stavu.

Prodán za 1,8 miliardy Kč

Výjimečnost tohoto vozu, jeho historie a stav se značně ukázaly v ceně. Vydražen byl totiž za 80 milionů dolarů, což je v přepočtu 1,8 miliardy Kč. Jen pro představu si můžeme uvést, že Bugatti svůj vůz prodává za zhruba 80 milionů Kč. Vynikající má tohle 250 GTO také vyhlídky do budoucnosti. Již do pěti let by měla cena tohoto kusu na 2 miliardy Kč. Dle znalců je to totiž jeden ze tří nejzachovalejších kusů na světě. Koupě takového vozu se tedy dá brát jako pěkná investice do budoucnosti.

Kdo si ho tedy koupil?

David MacNeil je vlastníkem firmy WeatherTech. Nabízí rozličný sortiment a najdeme mezi nimi i gumové rohože do aut. Jen na nich údajně vydělává několik stovek milionů dolarů ročně. Je vlastníkem již tak úctyhodné sbírky cenných vozů a tohle Ferrari se k nim nádherně hodí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články