Domů » Aktuality » Prodá se tohle Ferrari 250 GTO za předpokládanou miliardu?

Prodá se tohle Ferrari 250 GTO za předpokládanou miliardu?

0
Prodá se tohle Ferrari 250 GTO za předpokládanou miliardu?

O veteránech jsme si psali již mnohokrát. Jejich cena je často nepředstavitelně vysoká. Totéž platí o tomto Ferrari 250 GTO. Prodá se za cenu pohybující se kolem miliardy korun.

Velice drahý veterán

Čím je tak vzácné? Jedná se o vůz z roku 1962. A přímo varianty GTO bylo vyrobeno pouze 36 kusů. A díky číslu na podvozku víme, že tento model byl vyroben jako třetí v pořadí. Je navíc v dokonalém stavu a nikdy nebyl bourán.

Ferrari 250 GTO je rozený závodník

Dokonce v tomto voze Phil Hill na závodě Targa Florio. Ve své kategorii zvládl zvítězit dvakrát za sebou. Závodit s tímto vozem dostal šanci i Eduardo Lualdi-Gabardi. V roce 1962 vyhrál celkem devět z deseti závodů italského šampionátu. V tom jednom závodě skončil druhý.

Kde se bude prodávat?

Pokud se auto prodá za předpokládaných 45 milionů dolarů, tak to bude nový rekord v ceně prodaného vozu v aukční síni RM Sotheby´s. Nedávno prodané Ferrari 250 GTO se prodalo za miliardu a půl. Model má proto výborně nakročeno.

Foto: RM Sotheby´s

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

lékařská prohlídka řidiče – vydání posudku o zdravotní způsobilosti

Lékařská prohlídka řidiče. Bez ní za volant nesedejte!

0
Lékařská prohlídka řidiče – někteří z vás ji už absolvovali, jiné teprve čeká. Víte, jakých skupin řidičů se týká a jak často na ni musíte...