Domů » Sport » Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

0

Rok co rok oznamovala italská závodní stáj Ferrari svou jezdeckou sestavu pro příští rok v průběhu Velké ceny Itálie. K překvapení mnohých tomu letos tak nebylo a maranellští si své jezdecké složení drželi v tajnosti až do Velké ceny Velké Británie.

Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

 

Konec spekulací, alespoň na rok

O tom, kdo se posadí do monopostu Ferrari a zaujme místo týmové dvojky po boku Sebastiana Vettela se vedou spekulace již druhým rokem. Oblíbenému finskému pilotovi, Kimimu Räikkonenovi totiž Ferrari prodlužuje smlouvu vždy jen na jeden rok a i letos se tak na plné kolo rozjely debaty, zda si Fin zaslouží své místo. Spekulovalo se hned o několika pilotech, kteří by mohli Kimiho nahradit. Mezi ty patřili Romain Grosjean, Daniel Ricciardo, Valteri Bottas nebo Nico Hülkenberg. Ani jeden z těchto pilotů se ovšem do kokpitu Ferrari v příštím roce neposadí. Murizio Arrivabene, šéf týmu Ferrari, ovšem na tiskové konferenci prozradil, že se tým dohodl se současným závodníkem Ferrari, Räikkonenem na jeho setrvání v týmu i pro příští sezónu.

 

 

Chrání Vettel Räikkonena nebo sebe?

K tomu měl dle neoficiálních zdrojů přispět nemalým dílem i Sebastian Vettel, který má údajně v týmu velké slovo a to i na výběr týmové dvojky. Jak víme z výsledků posledních závodů, Vettelovi se v současné době nedaří tak, jak by si představoval. I to může být jeden z důvodů, proč si po svém boku chce udržet klidného Fina, který má svá nejrychlejší léta již za sebou. Vettel si s Räikkonenem navíc výborně rozumí a rozhodně se mezi nimi nedá mluvit o nezdravé rivalitě. Němec si je navíc i vědom Räikonnenově loajalitě vůči týmu, což se projevuje pokorným posloucháním týmových pokynům. To jsme měli šanci sledovat během Velké ceny Baku, kde Räikkonen ochotně přepustil své místo rychlejšímu Vettelovi.

 

Foto: Wikimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články