Domů » Sport » Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

0
Ferrari odhaluje své jezdecké složení. Kdo se posadí vedle Vettela?

Ferrari potvrzuje jezdeckou sestavu pro příští rok

Rok co rok oznamovala italská závodní stáj Ferrari svou jezdeckou sestavu pro příští rok v průběhu Velké ceny Itálie. K překvapení mnohých tomu letos tak nebylo a maranellští si své jezdecké složení drželi v tajnosti až do Velké ceny Velké Británie.

 

Konec spekulací, alespoň na rok

O tom, kdo se posadí do monopostu Ferrari a zaujme místo týmové dvojky po boku Sebastiana Vettela se vedou spekulace již druhým rokem. Oblíbenému finskému pilotovi, Kimimu Räikkonenovi totiž Ferrari prodlužuje smlouvu vždy jen na jeden rok a i letos se tak na plné kolo rozjely debaty, zda si Fin zaslouží své místo. Spekulovalo se hned o několika pilotech, kteří by mohli Kimiho nahradit. Mezi ty patřili Romain Grosjean, Daniel Ricciardo, Valteri Bottas nebo Nico Hülkenberg. Ani jeden z těchto pilotů se ovšem do kokpitu Ferrari v příštím roce neposadí. Murizio Arrivabene, šéf týmu Ferrari, ovšem na tiskové konferenci prozradil, že se tým dohodl se současným závodníkem Ferrari, Räikkonenem na jeho setrvání v týmu i pro příští sezónu.

 

 

Chrání Vettel Räikkonena nebo sebe?

K tomu měl dle neoficiálních zdrojů přispět nemalým dílem i Sebastian Vettel, který má údajně v týmu velké slovo a to i na výběr týmové dvojky. Jak víme z výsledků posledních závodů, Vettelovi se v současné době nedaří tak, jak by si představoval. I to může být jeden z důvodů, proč si po svém boku chce udržet klidného Fina, který má svá nejrychlejší léta již za sebou. Vettel si s Räikkonenem navíc výborně rozumí a rozhodně se mezi nimi nedá mluvit o nezdravé rivalitě. Němec si je navíc i vědom Räikonnenově loajalitě vůči týmu, což se projevuje pokorným posloucháním týmových pokynům. To jsme měli šanci sledovat během Velké ceny Baku, kde Räikkonen ochotně přepustil své místo rychlejšímu Vettelovi.

 

Foto: Wikimedia.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...