Domů » Autosalony » Ford Focus RS: třetí generace

Ford Focus RS: třetí generace

0
Ford Focus RS: třetí generace

Ford Focus RS 2015 – Ženeva 2015

Nejnovější pokus automobilky Ford prosadit se s relativně malým agresivním autem má velké ambice: nejmladší Ford Focus RS je určen i pro americký trh. 

Na konkurenci se chystá zaútočit pomocí čtyřválcového přeplňovaného motoru s přímým vstřikováním o objemu 2,3l. Zní to povědomě? No ještě aby ne, je totiž upravený motor z Mustangu… a jeho výkon je přes 315 koní.

Nový motor je hlavním důvodem toho, proč nový focus vypadá jinak – agresivní vzhled přední části vychází z potřeby lepšího chlazení motoru, průduchy v blatnících chladí brzdy a funkční difuzory a spoilery zajišťují lepší stabilitu vozu při vyšších rychlostech.

Nový Focus RS je čtyřkolka s dvěma sadami spojek na zadní nápravě, díky nim může systém aktivně dělit točivý moment pro levé a zadní kolo. Tahle informace a fakt, že u oficiálního představení novinky byl Ken Block, naznačuje, že zatáčet s tímhle novým hatchbackem bude opravdu zábava. Reálně to však zjistíme až příští rok, kdy by se měl nový Focus prodávat.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....