Domů » Autosalony » Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

0
Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

Honda představila svůj nový Civic Type-R

Když zhruba před deseti lety Honda představila nového Civica, působil jako UFO. Sexy vesmírný design potom automobilka podpořila ještě nadupanou verzi s názvem Type-R… a jeho nejnovější evoluce se nám představila na autosalonu v Ženevě.

Do našich autosalonů dorazí tahle sexy bestie nejspíš někdy v létě. A co bude na civicu tak zajímavého? V první řadě je to dvoulitrový čtyřválec VTEC TURBO, který má… pozor… 310 koní.  Tenhle hot hatch je opravdu špička.

V druhé řadě je to opět agresivně vesmírný design – nový typeR má neobyčejně zajímavě řešené zadní křídlo i interiér. Bude se prodávat v základní verzi R a luxusnějším provedení GT, oba modely by měly mít cenovku v rozmezí 800 – 900 tisíc Kč.

Pokud nad tímhle závodním autem pro běžné silnice, jak se někdy tomuhle modelu přezdívá, uvažujete, určitě vás bude zajímat i fakt, že Hondě Civic Type-R patří od letoška i rekord na Nordschleife. Takže s civicem si užijete cestou do práce i na okruhu!

Foto: autoexpress.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....