Domů » Autosalony » Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

0

Když zhruba před deseti lety Honda představila nového Civica, působil jako UFO. Sexy vesmírný design potom automobilka podpořila ještě nadupanou verzi s názvem Type-R… a jeho nejnovější evoluce se nám představila na autosalonu v Ženevě.

Honda Civic Type-R 2015: ďábel s ďáblem v těle

Do našich autosalonů dorazí tahle sexy bestie nejspíš někdy v létě. A co bude na civicu tak zajímavého? V první řadě je to dvoulitrový čtyřválec VTEC TURBO, který má… pozor… 310 koní.  Tenhle hot hatch je opravdu špička.

V druhé řadě je to opět agresivně vesmírný design – nový typeR má neobyčejně zajímavě řešené zadní křídlo i interiér. Bude se prodávat v základní verzi R a luxusnějším provedení GT, oba modely by měly mít cenovku v rozmezí 800 – 900 tisíc Kč.

Pokud nad tímhle závodním autem pro běžné silnice, jak se někdy tomuhle modelu přezdívá, uvažujete, určitě vás bude zajímat i fakt, že Hondě Civic Type-R patří od letoška i rekord na Nordschleife. Takže s civicem si užijete cestou do práce i na okruhu!

Foto: autoexpress.co.uk

Previous article Volkswagen Passat, auto roku 2015
Next article Ford Mustang 2015: uhlazený svalovec
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články