Domů » Autonovinky » Hybrid s výkonem 1000 koní? To se nám líbí

Hybrid s výkonem 1000 koní? To se nám líbí

0

ABT je německé firma zaměřená na úpravu vozů. Úpravami není myšleno zatmavení skel, ale pořádná silniční monstra, za kterými se prostě ohlédnete. Soustředí se hlavně vozy Audi a další modely z koncernu. Tentokrát se k nim do garáže dostala Audi RS 6 Avant, jež využívá i hybridního ústrojí. A produkuje neuvěřitelných tisíc koní.

Hybrid s výkonem 1000 koní? To se nám líbí

Bohužel si ji zatím nekoupíme

Auto označené názvem RS6-E si zatím nekoupíte. To je na jednu stranu škoda, ale vzhledem k ceně se z ní moc lidí radovat nebude. Aktuálně je ve fázi, jež bychom nazvali prototyp. Je zcela funkční, ale používá se spíše pro testování schopností hybridního pohonu.

Kde se ten výkon bere?

Začneme spalovacím motorem. Do RS 6 se standardně dává osmiválec se dvěma turbodmychadly, jež produkuje 560 koní. V ABT ho ale naladili na 730 koní. Už to je velký rozdíl. V převodovce se skrývá elektromotor. Ten dokáže produkovat dalších 288 koní. Dohromady tady tak máme 1018 koní a celkem 1290 Nm.

Magické tlačítko

Takový obrovský výkon ale samozřejmě nemá řidič k dispozici neustále. K jeho uvolnění je na volantu speciální tlačítko. To je možné použít pouze v rychlosti nad 100 km/h. Díky tomu může mít elektromotor poměrně malé akumulátory, takže se masivně nezvýšila hmotnost. Přesnou váho nevíme, ale většinou to bývá kolem 2025 kg. Jejich kapacita je 13,6 kWh.

Neporovnatelně rychlejší

Výkon pomohl snížit čas zrychlení a zvýšit maximální rychlost. Z 0 na 100 km/h tato RS 6 dokáže zrychlit za 3,3 sekundy. Původně to bylo 3,9. Maximální rychlost se zastavila na 320 km/h. Další údaje už k autu neznáme. ABT si vše drží v tajnosti, aby na základě výsledků mohli vůz upravit.

Co čekat v budoucnosti?

Aktuálně tak slouží spíše jako demonstrace schopností mechaniků firmy ABT. Zájemcům proto zbývá jediné. Čekat, až ho do nabídky zahrnou. Objevily se také spekulace, podle kterých by hybridní ústrojí mohla u nové generace RS 6 Avant použít i samotná automobilka Audi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články