Domů » Autonovinky » Hybridní Porsche není fantazie

Hybridní Porsche není fantazie

0
Hybridní Porsche není fantazie

Na scénu přichází Mission E

Do roku 2009 nemělo Porsche nic společného s hybridními vozy. Automobilka si stále udávala motory V-8 či V-10 do své modelové řady. V pěti letech však udělali Němci obrovský pokrok a nyní mají na ruce čtyři modely, které se chlubí spalovacími a elektrickými motory. Dnes si představíme nejnovější počin Porsche a tím je model Mission E, který dává čest blízké budoucnosti.

Exteriér

Rozhodně můžeme očekávat futuristický design, který propojí styl Porsche 911 a 918 Spyder. Porsche Mission E je v podstatě sedan v závodní kombinéze. V přední části se nová sada světlometů, která na sebe strhává pozornost. Dále je tu indikátor pro asistenční systémy, přední blatníky, které se rozprostírají směrem ke splitteru a další agresivní prvky.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_800x600_wallpaper_02

V zadní části je Mission E jednoduché, ale design je velmi výrazný. Štíhlé zadní světla a červený LED pruh vzdává hold 911. Difuzor pak dodává styl a naznačuje skutečnost, že Mission E je připraven naskočit na zavodní okruh, kdykoliv to bude potřeba.

Interiér

Interiér Mission E je vcelku futuristicky pojatý. Design je směsicí umění a moderních technologií. Inovativní displeje a design vás ohromí. Dočkat se můžeme řady nejmodernějších technologií, včetně holografického promítání. Uvidíme s čím nakonec přijde Porsche Mission E a jak moc se bude lišit interiér od konceptu.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_800x600_wallpaper_07

Hnací ústrojí

Mission E má naprosto impozantní motor. Díky dvěma permanentním synchronním magnetům má elektrický sedan více jak 600 koní. Model Mission E je neuvěřitelně rychlý a během 3,5 sekundy dokáže zrychlit z nuly na sto. Na jedno nabití by podle nejnovějších zpráv měl vůz urazit až 500 km. Což je super číslo. Je ovšem otázkou, kolik zabere nabití baterie, ale podle odhadů by za 15 minut mělo být nabito na 80 procent celkové kapacity baterie.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_800x600_wallpaper_09

Závěr

I když si jej nebudeme moci v dohledné době koupit, Mission E vypadá na papíře sakra dobře. Je to skutečný konkurent pro Tesla Model S. Kromě toho, že je to Porsche, disponuje navíc i výkonem a dobrou vydrží. To je hned několik plus, za které se vyplatí dotáhnout vše do zdárného konce.

Foto: netcarshow.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...