Domů » Pro řidiče » Jak ušetřit za palivo díky dennímu svícení

Jak ušetřit za palivo díky dennímu svícení

Jak ušetřit za palivo díky dennímu svícení

Hledáte nejrůznější způsoby, jak ušetřit za zdražující se pohonné hmoty? Ježdění s lehkou nohou na plynu, správně nafoukané pneumatiky a tak podobně. To už máte nejspíš zmáknuté. A kam se posunout dále? Musíte se podívat, kam se energie vytvořená spalování paliva ztrácí. Během chvilky zjistíte, že mnoho generované energie spotřebuje osvětlení. Situaci ale můžete změnit nainstalováním LED světly pro denní svícení.

Jaké jsou jejich výhody?

Tyto speciální světla podle průzkumu spotřebují při porovnání s běžnými světlomety pouze jednu desetinu energie. A to je při každodenním používání velký rozdíl. Výhody těchto světel ale nekončí jen u spotřeby. LED žárovky jsou výkonnější, tudíž jste jako účastník provoz na silnici lépe vidět. V krizových situacích je tak možné vůz zahlédnout dříve a řidič má více času zareagovat. Cyklisté, řidiči i chodci mají větší šanci zaregistrovat LED denní světla, než klasická tlumená.

Pomohou i při couvání

Širokým polem využití disponují LED exteriérová světla. K čemu by mohly být použity? Jejich hlavní výhody poznají hlavně řidiči návěsů a kamionů. Stejně tak dobře poslouží i u klasického vozíku. Libovolně si je můžete rozsvítit a natočit tak, aby vám usnadnily couvání a další nejrůznější manévry, během nichž osvětlení klasických světel není dostačující. Tato světla je také možno vložit do libovolných prostor v masce auta. Jsou již vloženy do speciální ho rámečku. Vy si tak odpovídající světlo vyberete jednoduše podle vašeho vozu.

Praskla vám žárovka?

Občas se také stane, že ve světlometu vozu nějaká žárovka praskne. V případě většiny vozů si je můžete vyměnit doma a nemusíte auto odvážet do servisu. Potřebujete k tomu jen chvilku času a krabičku s náhradními žárovkami. I tady máte výběr maximálně usnadněn. Podle modelu vozu si vyberete náhradní sadu a už ji zbývá jen použít.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....