Domů » Pro řidiče » Jak vybrat správná kola pro svůj vůz?

Jak vybrat správná kola pro svůj vůz?

0

Pokud patříte mezi pravověrné automobilové fanatiky, nebo-li petrolheady, jistě si potrpíte na vzhledu svého vozu. Přeci jen, který opravdový fanda do aut by toužil po tom, aby jeho automobil splýval s davem.

Jak vybrat správná kola pro svůj vůz?

Jenže je poměrně těžké dokázat svůj automobil odlišit do takové úrovně, aby se za ním lidé otáčeli a přitom nepřekročit tu tenkou hranici kýče. Pokud ji totiž překročíte, lidé na vás přestanou nahlížet jako na automobilového milovníka a začnete jim spíše připomínat propagátora potulného cirkusu, řídící pojízdný kolotoč.

Správná kola dokáží mnoho

Skvělým způsobem, jak dosáhnout požadované úrovně vyčlenění z davu a nepůsobit přitom jako náctiletý frajírek s kšiltem dozadu, je koupě nových a stylových litých kol.

Jenže zde vyvstává další velký problém. V dnešní době lze na internetu vyhledat takové množství prodejců a výrobců litých kol, až z toho přechází zrak. Rozhodovací paralýza ale není tím nejzávažnějším problémem, který se při výběru kol objeví. Ruku v ruce s rostoucí nabídkou ale přibývá i podvodníků a prodejců nekvalitních kol. Nákupem nekvalitních kol nejen že zbytečně vyhazujete své těžce vydělané peníze, ale hlavně riskujete život svůj, svých blízkých i všech ostatních účastníků silničního provozu.

Pro jistotu je vždy lepší kupovat kola pouze od prověřených výrobců, jakými je například značka Rondell jehož koly jsou dokonce často nahrazovány i originální kola od BMW či Mercedesu.

 

Nezapomínejte na „Typový list“

K zakoupeným kolům zmíněné značky, navíc získáte i takzvaný „Typový list“. Na jeho základě si může majitel svá nová kola zapsat do technického průkazu, pokud tomu tak není. Navíc máte v případě tohoto prodejce jistotu, že vaše nové disky nebudou na voze dělat neplechu. Stačí při nákupu nahlásit typ vozidla, na který se chystáte kola umístit a prodejce vám ochotně poradí, zda-li jsou pro vás daná kola vhodná či by byl vhodnější výběr jiného typu.

 

Nejste si stále jisti? Použijte konfigurátor.

A pokud si nejste jisti, která kola na svého miláčka vybrat, pomůže vám v tom online konfigurátor, který najde kola přímo pro váš vůz. Rádi také připravíme nabídku na míru, kdy součástí nabídky jsou i fotografie vašeho vozu s novými koly, abyste měli lepší představu, jak budou kola na vašem autě vypadat.

Foto: Rondell

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články