Domů » Autonovinky » Jak vypadá nástupce Subaru WRX STI

Jak vypadá nástupce Subaru WRX STI

0
Jak vypadá nástupce Subaru WRX STI

Smutným ale pravdivým faktem je, že přísné emisní normy zabíjí krásná výkonná auta. Stalo se tak i v případě Subaru WRX STI. Legenda rallysportu poháněná boxerem s přeplňováním. To je důvod proč mělo, a stále má, tolik fanoušků. Jenže i WRX bylo donuceno se zcivilizovat a poddat se ekologickým nadšencům. Na jeho místo proto nastupuje model Viziv. Zatím je jen ve formě konceptu, ale vypadá famózně.

Konec legendárního boxera. Přijde hybrid?

Jak již bylo řečeno, smrt WRX STI na našem trhu byla způsobena emisními restrikcemi. Zůstává tak otázkou, jaký motor se Subaru rozhodne použít. Boxer 2,5 litr už to jistě nebude. Mnozí očekávají hybrid. To by vzhledem k dnešní realitě dávalo smysl. Tyto agregáty jsou v dnešní době schopné produkovat poměrně zajímavý výkon. Jeho příchod zatím automobilka nepotvrdila. Možností je také použití řadového čtyřválce. Každopádně to znamená naprostou změnu v tom, jak je vrcholné Subaru chápáno.

První představení

Poprvé bylo možné si Viziv Performance STI prohlédnout na autosalonu v Tokiu. Menší nápovědy se objevovaly již rok zpátky. Ze stránky vzhledu se mu nedá nic vytknout. Je ostré a agresivní. To zdědil Viziv po WRX. Prošel však velkými změnami. Jsou zde mnohem výraznější prahy, nově tvarované nárazníky a klasicky obrovský spoiler. Tento vůz si koupíte už jen kvůli tomuto vzhledu.

Otázkou zůstává, zda se tohoto vzhledu bude automobilka Subaru držet i pro produkční verzi. V minulosti se často stávalo, že o mnoho zajímavých prvků později přišla. I pokud částečně přijde o své agresivní vzezření, tak to bude stále krásný vyzývavý vůz.

Souhlasíte s tímto odklonem od klasiky? Nebo vám bude chybět klasický zvuk přeplňovaného boxera? Nejspíš si na tyto změny musíme zvyknout a trochu ubrat na požadavcích ohledně motoru a jeho výkonu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...