Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Jak vytvořit inzerát na prodej ojetého auta? Zaujměte zájemce

Jak vytvořit inzerát na prodej ojetého auta? Zaujměte zájemce

0

Chystáte se prodat své ojeté auto, ale do autobazaru se vám s ním nechce? V tom případě budete potřebovat připravit pěkný inzerát, který na zahlcených inzertních serverech zaujme kupce. Pokud se vám zdá, že vaše auto nemůže mezi ostatními inzeráty zaujmout, tak vězte, že stačí dodržet pár jednoduchých kroků. Pomocí nich zaujme lidi, kteří hledají ojetý vůz, jako je právě ten váš.

Jak vytvořit inzerát na prodej ojetého auta? Zaujměte zájemce
Jak vytvořit inzerát pro prodej ojetého auta

Do inzerátu napište všechny důležité informace

Pokud nějaký důležitý detail o autě v inzerátu bude chybět, tak je možné, že zájemce půjde dál. Pravděpodobně se mu totiž kvůli nějaké maličkosti nebude chtít volat, když to u jiných inzerátů nechybí. Uvést všechny důležité informace ale zároveň neznamená, abyste o autě psali dlouhé odstavce. Přehledným výpisem přidejte do textové části následující informace:

 • Rok výroby vozidla
 • Výrobce
 • Model
 • Barva
 • Počet najetých kilometrů (uveďte přesný počet, ne pouze odhad)
 • Počet předchozích majitelů
 • Motorizace
 • Typ převodovky
 • Druh paliva
 • Počet poháněných náprav
 • Záruka
 • Cena

Popište pozitiva i negativa prodávaného vozu

V popisku inzerátu by samozřejmě neměly chybět pozitiva, kterými se prodávaný vůz může pyšnit. Tyto detaily mohou odlišit váš vůz od ostatních. Opomenout byste v žádném případě neměli servisní historii vozidla. Pokud zájemce uvidí, že o vůz bylo pravidelně a kvalitně pečováno, tak ho spíše zaujme. Vůz tedy důkladně popište po mechanické stránce a následně se přesuňte k dalším drobnostem. Důležité je napsat, že vůz byl nebouraný (pokud je to samozřejmě pravda) a zájemce také rád uvidí, jak dlouho jste auto vlastnili.

Nic neskrývejte

U ojetého automobilu je samozřejmé, že nebude v dokonalém stavu. Za roky používání se nedá vyhnout nějakému poškození. Tyto detaily v žádném případě nezatajujte a uveďte je do inzerátu. Zájemce tak uvidí, že před ním nic neskrýváte. Při případné prohlídce na zamlčené problémy může narazit a v tu chvíli přijdete o důvěryhodnost. Celý popisek se snažte napsat bez pravopisných chyb a dodržujte gramatiku.

Vytvořte kvalitní fotografie

Vaše auto může být nádherné, ale kvůli nekvalitním fotografiím jednoduše nezaujme. Před focením auto důkladně umyjte a snažte se ho vyfotit při dobrých světelných podmínkách. Vyfoťte také nejrůznější detaily interiéru i exteriéru a poškození. Díky těmto fotografiím si zájemce udělá lepší obrázek o skutečném stavu vozidla. Pokud prodáváte drahé vzácné auto, tak můžete zvážit služeb fotografa.

Na co si dát při tvorbě inzerátu pozor?

Nastavte ideální cenu, abyste ji v budoucnosti nemuseli měnit. Pokud cenu přestřelíte, tak můžete mít s prodejem problém. Pokud naopak cenu nastavíte nízko, tak možná auto prodáte zbytečně levně. Ale pravděpodobně rychleji. Když budete dávat auto na různé inzertní servery, tak si dejte pozor, aby na všech byla uvedena stejná cena. V opačném případě nebudete působit věrohodně. Pokud si určením ceny nevíte rady, tak jsem pro vás připravili článek: Odhad ceny auta – Jak nepřeplatit a neprodávat pod cenou?

Na inzertních serverech je vždy nutné vyplnit také osobní údaje. Tam se vyplňuje jméno, bydliště a kontaktní údaje. Nikdy nevyplňujte více, než je potřeba. Uvést můžete například jen své příjmení a pro účely prodeje vozidla si můžete vytvořit nové mail a jiné telefonní číslo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články