Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Jak vyfotit auto při prodeji

Jak vyfotit auto při prodeji

0

Plánujete prodat svého plechového miláčka? Musíte tedy dát dohromady pěkný inzerát, ke kterému přidáte zajímavé fotky. Ne nadarmo se totiž říká, že člověk vybírá pohledem. Nepěkně vyfocené auto tedy moc zájemců nepřitáhne. Udělejte si tedy čas a fotkám se věnujte. Přidáme vám k tomu pár cenných rad jak vyfotit auto při prodeji.

Jak vyfotit auto při prodeji

Kolik fotek k inzerátu přidat?

To záleží na vašem uvážení a celkové potřebě něco ukázat. Více fotek ale ukáže více detailů auta, takže se kupující nebojí toho, že je někde skrytá vada, kterou fotit nechcete. Je proto ideální fotit 15 – 25 fotek. Na nich ukážete celý exteriér i všechny možné prvky interiéru. S narůstající cenou by se měl zvyšovat i počet fotografií. Dražší vozy si chce každý před koupí důkladně prohlédnout.

Kde vůz vyfotit?

Dejte si pozor na pozadí. Mělo by se tam nacházet jen naprosté minimum rušivých elementů, které odvrací pozornost od vozu. Je proto nejlépe potřeba vybrat jednolité čisté pozadí. Nejlépe funguje šedé, neboť vyrovnává kontrasty. Vůz můžete také přiblížit fotoaparátem, aby zabíral co největší plochu fotografie.

Fotit mobilem?

V dnešní době se fotoaparáty mobilních telefonů velice kvalitní, tudíž někdy rozdíl oproti fotkám z fotoaparátu nepoznáme. Když fotíte mobilem, tak mějte na paměti, že i ony zkreslují. Při focení nejrůznějších špičatých částí se tak ukáže efekt rybího oka. Je proto lepčí držet si od hran trochu odstup.

Nebojte se nedokonalostí

To stejné platí i u interiéru. Různé panely a materiály bývají velice kontrastní. Aby byla fotka co nejklidnější, tak si ruku opřete například o dveře, aby posloužily jako stativ. Z interiéru jde také poznat, jak se majitel o auto staral. Dejte si tedy záležet při čištění interiéru před prodejem. Špinavé kličky a držadla o vás nic dobrého neřeknou. To stejné platí i o exteriéru. Nebojte se také nafotit nedokonalosti auta. Kupující na ně stejně přijde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články