Domů » Zajímavosti » Je libo boty od BMW?

Je libo boty od BMW?

0

Automobilky a oděvní společnosti tak nějak patří k sobě. Vždyť každý potřebuje oblečení, a který fanoušek Ferrari by si mohl nemít ve svém šatníku alespoň jedno triko od Pumy a polozávodní boty od stejné značky. O společnosti Puma se budeme bavit i v následujících řádcích, ovšem ne v souvislosti s automobilkou z Maranella, nýbrž o té bavorské.

Je libo boty od BMW?

 

Inspirace u osm let starého konceptu

V roce 2008 představilo BMW světu koncept GINA Light Visionary Model. Jednalo se o koncept kabrioletu, jehož karoserie byla tvořena, namísto kovu, plastu nebo karbonu, speciální látkou. Nyní napadlo zaměstnance designového studia BMW Designworks, že by nemuselo být špatné, aplikovat reverzní podobu tohoto nápadu na boty. Slůvko reverzní používáme z prostého důvodu. Boty s látkou na povrchu, to by asi nebyla nijak převratná idea. Puma ovšem, na základě návrhu BMW, boty potáhla jedním kusem bezešvé látky, evokující povrch kovu.

 

Jedinečná obuv Puma BMW X-Cat Disc

 

 

Boty nesou název Puma BMW X-Cat Disc. Díky systému Pumy s názvem Puma Disc, obuv zaujme systémem utahování tkaniček. To probíhá otáčením kolečka na vrchu nártové části. Boty se, ovšem od klasických módních sneackers, mohou chlubit i svou přívětivost k nohám řidiče. Návrháři BMW speciálně navrhli podrážku speciálně pro co nejrychlejší a nejcitlivější práci s pedály.

 

Kdo také spolupracuje s automobilkami?

Ve světě samozřejmě nalezneme mnoho kolaborací společností vyrábějících obuv a automobilek. Stačí si vzpomenout na série Pumy Drift Cat, Speed Cat a Future Cat, které Puma vytvořila na základě spolupráce s Red Bull Racing, BMW Motorsport a Scuderia Ferrari. S obuví má také zkušenosti designové oddělení Porsche, které pravidelně spolupracuje se společností Adidas. Do tohoto businessu nedávno proniklo i designové studio Pininfarina, které navrhlo jezdeckou obuv, vyráběnou společnosti FILA.

 

Foto: BMW

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články