Domů » Autonovinky » Kia Optima: chystá se i nové kombi

Kia Optima: chystá se i nové kombi

0
Kia Optima: chystá se i nové kombi

Kia představila svůj model Optima

Korejská automobilka oficiálně představila svůj nový facelift sedanu Optima, čímž se po pěti letech vrátil na místo činu – právě tam totiž byl vůz představen jako úplná novinka.

Nová Optima by měla být prostornější, pohodlnější a ovladatelnější – tomu nasvědčuje o centimetr delší rozvor a o dvaapůl centimetrů větší šířka auta.

Autorem designu Optimy je stejně jako u nedávno prezentované studie Sportspace tým Petra Schreyera, auto má velmi výraznou příď a celkově výraznější a ostřejší vzhled.

Co se týká motorového vybavení, samotná automobilka omezila informace na strohé konstatování, že k dispozici budou různé převodovky a motory, jež nabídnou rovnováhu mezi sportovními vlastnostmi a hospodárností. Auto přijde na trh někdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku, takže na přesné popisy pohonných jednotek skutečně ještě je čas.

Nová Optima se má prodávat také ve verzi kombi, což bude pro spoustu lidí jistě zajímavé – na první pohled tenhle rodinný vůz totiž úspěšně klame tělem a působí spíše jako manažerské auto.

Foto: kia.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...