Kia Optima: chystá se i nové kombi

0
4983

Kia představila svůj model Optima

Korejská automobilka oficiálně představila svůj nový facelift sedanu Optima, čímž se po pěti letech vrátil na místo činu – právě tam totiž byl vůz představen jako úplná novinka.

Nová Optima by měla být prostornější, pohodlnější a ovladatelnější – tomu nasvědčuje o centimetr delší rozvor a o dvaapůl centimetrů větší šířka auta.

Autorem designu Optimy je stejně jako u nedávno prezentované studie Sportspace tým Petra Schreyera, auto má velmi výraznou příď a celkově výraznější a ostřejší vzhled.

Co se týká motorového vybavení, samotná automobilka omezila informace na strohé konstatování, že k dispozici budou různé převodovky a motory, jež nabídnou rovnováhu mezi sportovními vlastnostmi a hospodárností. Auto přijde na trh někdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku, takže na přesné popisy pohonných jednotek skutečně ještě je čas.

Nová Optima se má prodávat také ve verzi kombi, což bude pro spoustu lidí jistě zajímavé – na první pohled tenhle rodinný vůz totiž úspěšně klame tělem a působí spíše jako manažerské auto.

Foto: kia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno