Domů » Zajímavosti » Kolik stojí odtah auta? A co hradí pojišťovna?

Kolik stojí odtah auta? A co hradí pojišťovna?

0

Vaše auto není způsobilé provozu, a co teď? Volat asistenční službu, nebo raději kamarádovi, aby vás odtáhl? Zjistěte, kolik stojí odtah auta a co všechno vám hradí pojišťovna.

Kolik stojí odtah auta? A co hradí pojišťovna?

Na kolik vyjde odtah automobilu

Ceny odtahových služeb jsou různé. Setkáte se s cenou 15 až 20 Kč za jeden kilometr. V rámci jednoho města to bývá levnější, než když musí odtahovka vyjet mimo své město. Někteří ale nabízí i ceny okolo 10 Kč a méně při větších vzdálenostech.

Co kryje pojištění a co už ne

V povinném ručení máte základní asistenční službu. Pravdou je, že tento základní tarif ne vždy pokryje odtah a věci okolo. Záleží hodně na tom, u jaké pojišťovny jste si povinné ručení sjednali. Každá má totiž trochu jinak nastavené podmínky.

Následující seznam by vám mohl pomoci i při rozhodování se, u koho si povinné ručení sjednáte. Pojďme se podívat na nejznámější pojišťovny a na to, jak to u nich chodí.

Allianz zajistí odtah do nejbližšího servisu do výše 2500 Kč. Hradí příjezd a odjezd technika a opravdu vozidla na místě. Náhradní díly platíte vy.

AXA pojišťovna hradí náklady na opravu do výše 2800 Kč (technika zajistí). Odtah platí do výše 2800 Kč. To platí u nehody. V případě poruchy vám odtah nebo opravu zorganizuje, ale nehradí.

UNIQA základní asistence v případě havárie hradí opravdu na místě nebo odtažení do výše 2500 Kč. Pokud bude oprava delší než 8 hodin, zaplatí vám ubytování za 1500 Kč na osobu, zapůjčení auta na 24 hodin nebo dopravu domů. V případě poruchy hradí opravdu nebo odtah do 2500 Kč.

ČSOB Pojišťovna uhradí opravu auta, odtah či dovoz paliva do výše 2000 Kč.

Generali Česká pojišťovna v základním povinném ručení Start asistenční služby nehradí vůbec.

Kooperativa zajistí a zaplatí příjezd a odjezd mechanika. Práci mechanika hradí do půl hodiny času. Odtah uhradí do 50 km v případě havárie.

kolik stojí odtah auta

Další pojišťovny:

  • Direct – v základní variantě vás odtáhnou do nejbližšího servisu do limitu 3000 Kč.
  • Hasičská vzájemná pojišťovna – opravu na místě, tedy příjezd a práci mechanika, hradí do 1800 Kč. Odtah do nejbližší opravny hradí do výše 1800 Kč. Oba limity platí na poruchy i nehody.
  • Slavia pojišťovna – opravu na místě hradí do 1 hodiny práce, stejně jako nastartování nepojízdného vozu nebo dovoz pohonných hmot (cenu ale hradíte vy). Odtah vozidla vám zorganizují, ale nezaplatí.

Jak vidíte, rozsah hrazených asistenčních služeb je velmi různý. S pojišťovnami se to má tak, že vám v případě potřeby zařídí první poslední, ale otázkou je, co všechno uhradí a co už půjde z vaší kapsy. Je na každém, aby zvážil, zda se mu raději nevyplatí se připojistit.  

Kam vůz odtáhnou

Pokud bude potřeba vůz odtáhnout, zamíří s ním do nejbližšího autoservisu. Jestli ale zjistíte, že se vám to nevyplatí a budete chtít věc vzít do vlastních rukou, zjistěte si nejdřív, jak správně táhnout automobil. Abyste situaci ještě nezhoršili. Odtah v zahraničí

Jak je to s asistenčními službami při nehodě/poruše v zahraničí

Na to jsme se detailně podívali v článku Asistenční služby v zahraničí. V zásadě jde o to, že v cizině je rozsah placených úkonů, které se hradí ze základního pojištění, hodně omezený. Běžně se situace řeší tak, že se pošle odtahové auto a odveze vás zpět do ČR.

To vás samozřejmě může vyjít pěkně draho. Vyplatí se proto sjednat nadstandardní asistenční služby nebo alespoň asistenční služby do ciziny v rámci cestovního pojištění.

Nejčastější dotazy

Co všechno hradí pojišťovna, když dojde k závadě na cestách?

V povinném ručení máte základní asistenční službu. Pravdou je, že tento základní tarif ne vždy pokryje odtah a věci okolo. Záleží hodně na tom, u jaké pojišťovny jste si povinné ručení sjednali.

Kolik stojí odtah auta?

Setkáte se s cenou 15 až 20 Kč za jeden kilometr. Někteří ale nabízí i ceny okolo 10 Kč a méně při větších vzdálenostech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články