Domů » Zajímavosti » Kupujete auto na leasing? Tohle o havarijním pojištění musíte vědět

Kupujete auto na leasing? Tohle o havarijním pojištění musíte vědět

0

Pokud koupíte automobil na úvěr nebo za hotové, tak se po podepsání kupní smlouvy stává vaším majetkem. V případě koupě vozu na leasing je ale situace trošku jiná a vy byste se měli s těmito zvláštnostmi obeznámit dřív, než smlouvu podepíšete. U leasingu je totiž až do poslední splátky auto v majetku leasingové společnosti a je v jejím nejlepším zájmu, aby bylo auto výborně pojištěné.

Kupujete auto na leasing? Tohle o havarijním pojištění musíte vědět
Nehoda

Povinné ručení je i zde naprostá samozřejmost

Začneme krátkou, ale důležitou informací. Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Z toho je jasné, že povinné ručení musí mít bez výjimky uzavřené každé vozidlo, které se pohybuje po veřejných komunikacích. Zde možná u leasingové společnosti narazíte na to, že si nebudete moci vybrat mezi více nabídkami. Až na pár výjimek budete muset přijmout takové, jaké vám nabídne leasingová společnost.

Na co se připravit? 

Nejspíš se setkáte s tvrzením, že leasingové společnosti sjednávají povinné ručení hromadně a díky tomu vám mohou nabídnout lepší cenu. Raději si ale prověřte ostatní nabídky. I v povinném ručení od leasingové společnosti můžeme najít určitou výhodu. Jeho placení je totiž rozdělené do jednotlivých splátek a vy ho tak nemusíte platit nárazově.

Havarijní pojištění u auta na leasing? 

Pokud vozidlo vlastníte, tak uzavření havarijního pojištění záleží jen a pouze na vás. Vyplatí se především u nových vozidel a pro leasingové společnosti havarijní pojištění znamená ochranu jejich majetku a také investice. Pokud totiž dojde k pojistné události, tak dostanou své cenné peníze zpět. I z toho důvodu leasingové společnosti odmítají bez tohoto pojištění vozidla prodat. Doporučujeme vám provést důkladné srovnání havarijního pojištění, abyste za produkt platili adekvátní cenu.

Má mnoho výhod

Jenže havarijní pojištění je v tomto případě výhodné i pro vás. V případě, že by vozidlo bylo ukradeno, tak byste o vůz přišli, ale splátky byste museli platit i nadále. Jak jsme zmiňovali u povinného ručení, tak i havarijního pojištění je platba rozdělena do jednotlivých splátek. Automobil dále kryje v případě havárie, vandalismu, krádeži a živelné události.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...