Domů » Srovnání » Milovníci tunningu zvolili svoji jedničku: Škoda Octavia RS

Milovníci tunningu zvolili svoji jedničku: Škoda Octavia RS

0

Na tuto otázku existuje velice jednoduchá odpověď, která napadne jistě každého kdo není slepý a hluchý. Nejprodávanějším ojetý autem v České republice je samozřejmě královna českých autobazarů – Škoda Octavia.

Milovníci tunningu zvolili svoji jedničku: Škoda Octavia RS

Jaké je ale nejoblíbenější sportovní auto? Abychom si dokázali odpovědět, stačí nahlédnout do statistik společnosti AAA Auto. A odpověď vůbec nikoho nepřekvapí. Nejoblíbenějším sportovním automobilem Čechů je totiž, chvíle napětí, Škoda Octavia RS.

To samozřejmě není nic překvapivého, a stejně tak je tomu i s dalším parametrem statistik AAA. Jaký je nejoblíbenější tvar karoserie? Samozřejmě že hatchback. I když Češi touží po rychlosti a výkonu, stále v sobě nedokážeme potlačit nutkání koupit si vůz s velkým kufrem a čtveřicí dveří, pro strýčka příhodu. To je i důvod proč v Čechách dlouhodobě klesá zájem Čechů o ryze sportovní kupé, kabriolety a roadstery.

I když v sobě stále nedokážeme zapřít své čecháčkovství, utrácíme za své sportovní vozy z druhé ruky v průměru zhruba 350 000,- Kč.

Kompletní pořadí oblíbených sporťáků

Již jsme zmínili, že tabulce prodaných sportovních vozů vévodí Škoda Octavia RS. Na třetím místě se pak umístila její menší sestřenice – Fabia RS. Mezi tuzemské stálice se podařilo vklínit Volkwagenu, se svým modelem Passat CC. V první desítce sportovních vozů také figuruje další vůz s emblémem VW na kapotě, konkrétně se jedná o vůz CC. A do našeho top 10 se dokázala dostat i německá automobilka s bleskem ve znaku, hned se třemi vozy. Češi si v posledních době Opel zkrátka zamilovali, zvláště sportovnější modely Astra OPC, Astra Cabrio a Astra Coupé.

Foto: opel.cz, carclub.ru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články