Domů » Vozidlo » Mýty a fakta o LPG

Mýty a fakta o LPG

0

Palivo v podobě LPG vzbuzuje u řady řidičů stále určitou nedůvěru. Řadíte-li se do skupiny řidičů, kteří váhají, zda si nechat tento systém zakomponovat do vašeho benzínového vozidla, přinášíme vám několik praktických informací a pokusíme se vyvrátit několik nejvíc rozšířených mýtů o LPG

Mýty a fakta o LPG

Systémy LPG dnes nejsou tím, čím bývaly před mnoha lety, což do značné míry eliminuje jejich předchozí neduhy, s nimiž se už vůbec nesetkáte. Vsadíte-li na to správné provedení.

Snížení výkonu vozidla

Tento mýtus je mezi motoristy velmi rozšířený, nicméně již dávno neplatí. Při aplikování moderního řešení vás LPG přestavba nepřipraví o žádný výkon, jak je mezi neznalými obvykle zmiňováno. Vliv na to má správné naladění směsi, které ovšem musí provádět zkušení odborníci s letitými dovednostmi v oboru.

Výrazné zvýšení spotřeby

Mezi často opakovaný mýtus patří i údajné zvýšení spotřeby po přestavbě na LPG. Je pravdou, že u starších systémů docházelo ke zvýšení spotřeby až o 10%. U nových systémů přestaveb se ovšem o tak velkém nárůstu spotřeby nedá hovořit. Zpravidla se uvádí možné zvýšení o 2-3% oproti benzínu. Přestavba LPG je proto spojena s velice brzkou ekonomickou návratností. Je tomu tak i proto, že náklady na LPG jsou podle současných cen benzínu a nafty zhruba o 40 % až 45 % pod náklady za benzín.

Nádrž s LPG zabírá místo

V minulosti skutečně byla velká válcová nádrž LPG předmětem, který zabíral v kufru vozu veškeré místo. Dnes již mezi běžné varianty patří umístění toroidní nádrže místo rezervy, kde zůstává skrytá. Rezervu je v tomto případě ovšem nutné nahradit nouzovou sadou.


Konec tankování benzínu

Necháte-li si přestavět vůz na LPG, určitě nevěřte tomu, že již nemusíte tankovat žádný benzín. Ten je využíván při startování automobilu a při jízdě se studeným motorem. Se spotřebou se však budete pohybovat v řádu decilitrů na sto kilometrů. V letním období se LPG aktivuje prakticky okamžitě po nastartování. I tak se ovšem tankování benzínu nevyhnete.

Bezpečnost LPG

Mezi poslední a zároveň nejdůležitější mýtus patří často zmiňovaná bezpečnost. Řidiči v tomto případě mohou být naprosto v klidu, jelikož tlakové nádoby na LPG jsou dnes již velmi odolné vůči mechanickému poškození a vylučují možnost úniku paliva. Dokonce se dá říci, že LPG je dnes mnohem bezpečnější, nežli využití benzínu.

Specialisté na LPG přestavby

Chcete-li se přesvědčit o kvalitách tohoto dnes již bezpečného řešení, jímž je kupříkladu prověřený systém LPG Magic poslední generace G4, pak se obraťte na profesionální odborníky. Levnelpg.cz je zárukou nejnižší ceny na trhu, přestavby šité na míru a dlouhodobého snížení nákladů na provoz vozidla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články