Nejdražší auto: Komu patří, kde je a kolik stálo?

0
617
Bugati Veyron, nejdražší auto

Běžný občan hledá auto co nejlevnější, vyhlíží slevy, objíždí autobazary a hledá výhodné nabídky. Jsou mezi námi ale i lidé, kteří řeší přesný opak. Chtějí jen to nejlepší, ideálně, co nikdo jiný nemá. Jaké auto je to úplně nejdražší a kdo s ním jezdí, se dozvíte v tomto článku. 

Nejdražší auto vyráběné na českém území

V Česku tvoří automobilový průmysl významnou součást ekonomiky. Kromě ikonické značky Škoda se u nás vyrábí také jeden typ Seatu, Hyundai a sídlí zde automobilka TMMCZ (bývalá kolínská TPCA). Tyto firmy vyrábějí především běžné vozy pro evropský i zámořský trh a jen pět vozů v základní výbavě překračuje svou prodejní cenou hranici 1 milionu korun. 

Zde jsou uvedeny ve vzestupném pořadí: 

  • Hyundai Kona Electric za 1 199 990. 

Česká verze se dá pořídit o 100 000 levněji jako promo akce k zahájení výroby v Nošovicích u Frýdku-Místku.

  • Cupra Ateca za 1 224 900. 

Ještě v roce 2018 stála na vrcholu pomyslného žebříčku právě ona. 

  • Škoda Superb za 1 237 900

Škoda Superb s karoserií liftback zahajuje stupně vítězů, které všechny obsadily modely Škoda.

  • Škoda Superb Combi za 1 267 900 korun
  • Škoda Kodiaq RS za 1 399 900 korun

Je limitovaný akční model, který vznikne jen v počtu 300 kusů.

Nejdražší auto nacházející se na českém území

Tohle je trochu chyták, protože nejdražší auto na českém území na silnici neuvidíte. Jedná se totiž o auto s obrovskou historickou hodnotou, které najdete jako exponát v Národním technickém muzeu. Cena tohoto vozu šplhá až k několika miliardám korun, protože je posledním svého druhu, který se dochoval v původním stavu. Jedná se o závodní Mercedes, konkrétně model W154.

Nejdražší auto v Česku

Nejdražší auto v Česku bylo v roce 2007 přivezeno na zakázku přímo z automobilky. Jedná se zároveň o vůz, který je snad nejdražší vůbec a jeho cena se pohybuje v přepočtu kolem 36 milionů korun. Opravdová cena, za kterou byl tento vůz pořízený, však zůstane utajena, jelikož automobilka neudává ani ceník, natož skutečnou cenu výroby na míru. Stejně tak zůstává utajená osoba, která si toto Bugatti Veyron objednala. 

Prvenství tomuto utajenému majiteli nezůstalo dlouho. Aktuální nejdražší auto je dílem automobilky Ferrari. Ale jedná se o trochu jiný kalibr oproti notoricky známému Ferrari 360 Modena, které vlastnil například Leoš Mareš. To se nyní prodává ojeté za necelé 2 miliony. 

Momentálně by nejdražším autem v ČR mělo být hypersportovní LaFerrari, které stojí okolo 60 milionů. Dokonce v naší malé zemi nejezdí jen jedno, ani dvě, ale dokonce tři. Takže ne všichni mají o peníze nouzi. 

Nejdražší auto na světě 

Bugatti Veyron i LaFerrari jsou však v celosvětovém měřítku ještě „chudí příbuzní“, protože nejdražší vozy na světě stojí klidně desetinásobek.

Takto vypadají celosvětové stupínky vítězů:

Na 3. místě: Rolls Royce Sweptail za 286 milionů korun. 

Na 2. místě: Pagani Zonda HP Barchetta za 387 milionů korun.

Na 1 místě Bugatti La Voiture Noire, což je ručně vyrobený automobil, jediný na světě. 

Nejdražší auto prodané v dražbě

V USA v aukci prodali Ferrari 250 GTO za cenu přesahující 1 miliardu korun. Tohoto modelu bylo vyrobeno pouze 36 kusů a jedná se o sběratelský kousek, jehož cena by se měla do budoucna minimálně zdvojnásobit. 

Ať už sníte alespoň o ojeté Fabii nebo sami vlastníte nějaký pěkný kousek, rozhodně buďte rádi, že žijete v Česku. Jsme totiž zemí, kde je vlastnictví auta nejlevnější v Evropě. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno