Jaké je nejlepší SUV auto?

0
7587
audi q7

Které je to nejlepší?

Automobily segmentu SUV a crossover prožívají v posledních letech až neuvěřitelný boom. Podle posledních dat bylo v Evropě za loňský rok prodáno více než tři miliony vozů patřící do tohoto segmentu. To znamená, že každé čtvrté nové prodané auto je SUV. Vzhledem k tomu, jak jsou tyto vozy oblíbené nás zajímalo, které je tedy to opravdu nejlepší? Na tuto otázku se pokusili odpovědět naši němečtí kolegové, kteří zástupce tohoto segmentu podrobně prostudovali a sestavili jejich konečné pořadí. Které SUV je tedy nejlepší?

Díky bohu za Němce

Na světě neexistuje národ, který by více miloval pořádek, přesnost, pečlivost a důslednost než Němci. (Jaká to ironie, že jejich sousedi jsou zrovna laxní Češi.) Právě všechny tyto vlastnosti jsou typické pro všechny známé německé automobilové novináře a jejich média. Během testování vozů němečtí novináři své emoce nechávají doma a soustředí se výhradně na zkušenosti, které lze jednoznačně změřit a porovnat s konkurencí. Expertem na toto hodnocení je magazín Auto Bilt, který vozy hodnotím přidělováním bodů. A právě tabulky Auto Biltu jsme si vypůjčili při pátrání po tom nejlepším SUV.

Malá SUV

V kategorii malých SUV označili němečtí novináři nejlepším vozem Mini Countryman SD. Ocenili především kvalitu jeho zpracování a sebejistý jízdní projev. Těsně za Mini se umístila Mazda 3, následována Fiatem 500X.

mini countryman cooper sd

Kompaktní SUV

Třída kompaktních SUV s velkým náskokem ovládla dvojice známých vozů. Na první místě se umístil Hyundai Tuscon s dvoulitrovým dieselem a pohonem všech kol. Jen těsně za Tusconem se umístilo Audi Q3, následované Mazdou CX-5.

mazda cx-5

SUV střední třídy

Tuto kategorii zcela ovládly dva vozy německé výroby – BMW X3 a Audi Q5, oba ve verzi s pohonem všech kol a dieselovým dvoulitrem. Za touto dvojicí se umístil korejský vůz Kia Sorento.

kia sorento

Velká SUV

Vítězem této kategorie a zároveň vozem, který získal ve srovnávacích testech Auto Biltu historicky nejlepší hodnocení se stalo Audi Q7. Na stupně vítězů dosáhlo i BMW X5 a Volvo XC90.

audi q7

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno