Domů » Aktuality » Novinky z EU: Co chtějí nově přidat do povinné výbavy?

Novinky z EU: Co chtějí nově přidat do povinné výbavy?

0
Novinky z EU: Co chtějí nově přidat do povinné výbavy?

Možná si nejste úplně jistí tím, co systém AEBS znamená. Jedná se o moderní systém automatického nouzového brzdění automobilů. Má za úkol zvýšit bezpečnost na silnicích a snížit počet úmrtí. Proč o něm ale mluvíme? Evropská unie by jeho použití u osobních a užitkových automobilů chtěla nově regulovat.

Na listu zúčastněných je i Japonsko

Nejde vlastně jen o EU. Evropská hospodářská komise OSN (UNECE) informovala o tom, že do tohoto projektu by se mělo zapojit více než 40 zemí včetně Japonska. Země vycházejícího slunce chce systém AEBS přidat do povinné výbavy automobilů od roku 2020. To Evropská unie počítá s pozdějším nástupem, a to někdy v roce 2022.

Co systém AEBS dokáže?

Jednou z nejdůležitějších částí systému AEBS jsou senzory, které analyzují okolí vozidla. Jsou tedy schopny upozornit na hrozící srážku s jiným vozem či chodcem. Na možné nebezpečí nejen poukáže, ale systém může v krizových situacích převzít kontrolu nad brzdovým pedálem.

Foto: FleetAutoNews.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...