Domů » Autonovinky » Nový Volkswagen Golf přijde již v roce 2019

Nový Volkswagen Golf přijde již v roce 2019

0

Těžko se tomu věří, ale připravuje se již osmá generace Golfu. Volkswagen tento vůz vyrábí již od 1971. A v každé době lidem dělal radost. Ať už svým vzhledem nebo praktičností. Hlavním předsevzetím nového Golfu je snížit produkované emise na minimum.

Nový Volkswagen Golf přijde již v roce 2019

Přišel překvapivě brzo

Překvapivé je, že rok 2018 se nese v duchu mezigeneračního osvěžení modelů. U Golfu Mk8 na to ale půjdou úplně jinak. Jeho vzhled by se dal popsat slovem futuristický. To je umocněno faktem, že při jeho nákresech se inspirovali u XL1. To je extrémně úsporný vůz automobilky Volkswagen. Vzhled není to jediné, co spolu sdílejí. Stejně jako XL1, tak i Golf by měl disponovat minimální spotřebou. Samozřejmě zatím máme jen papírové údaje. A jaké jsou?

Ekologův sen?

Průměrná spotřeba 3,9 litru na 100 kilometrů. Při této spotřebě by se emise pohybovaly okolo 90 gramů na kilometr. To si ale žádá naprosto nové technologie pohonu. Znamená to velké a komplexní změny na motoru. Změny se ale promítnou i na karoserii, kde se bude klást důraz na aerodynamiku.

Naprosté novinky v pohonu

Co se týče motoru, tak nás čekají technologie, které se zatím na produkčních vozech objevují jen zřídka. Jednou z nich může být setrvačník, s nímž přišlo Volvo. Ten by měl být schopný dodávat Golfu krátkodobě až 40 koní. Možností jsou také motory s měnitelným poměrem komprese. Elektricky poháněný kompresor je reálnou možností, neboť se již objevil u Audi RS 5 TDI. A samozřejmě tady máme známý systém Start-Stop, který má své fanoušky i odpůrce.

Samostatný a připojený k internetu. Jako každý teenager

Převrat nastane také v interiéru. Základní myšlenka Golfu Mk 8 je konektivita a samostatnost. Tímto modelem se Volkswagen plánuje dostat do nové éry automobilů. Bude disponovat digitálním kokpitem a bude zcela připojen k internetu díky Wi-Fi. Bude tak vybaven těmi nejnovějšími bezpečnostními technologiemi, ale také funkcí autonomního řízení. S digitálním kokpitem Golf R možná bude prodáván již ve standardu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články