Domů » Zajímavosti » Peugeot a Micro představují koloběžku

Peugeot a Micro představují koloběžku

0
Peugeot a Micro představují koloběžku

Frouckouzsko-švýcarská spolupráce

Francouzská automobilka Peugeot v rámci propagace svých hybridních systémů, spojila síly se švýcarskou společností Micro, věnující se stavbě skládacích koloběžek. Micro již v minulosti projevila svůj talent pro stavbu elektrifikovaných strojů, moderní reinkarnací legendární Isetty.

 

Nový způsob městské dopravy

Tentokráte se Micro s Peugeotem nepouštěly do stavby elektromobilu. Micro zůstalo u toho, co umí nejlépe, u stavby městských koloběžek. K tomuto projektu přispěl Peugeot elektromotorem uloženým u zadního kola koloběžky a lithium-iontových baterií, uložených v platformě koloběžky.

 

 

Tato elektrifikovaná koloběžka s názvem e-Kick je schopna vyvinout rychlost až 25 km/h. Dojezd na čistě elektrickou energii představuje 12 km.

 

Koloběžku je možné dobít dvěma způsoby. Pokud vlastníte nové SUV Peugeot 3008, je možné využít dokovací stanici v zavazadlovém prostoru vozu. Koloběžku je samozřejmě možné dobít i z klasické zásuvky, kde nabití do plného stavu zabere zhruba jednu hodinu.

 

Foto: Peugeot

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...