Peugeot a Micro představují koloběžku

0
11626

Frouckouzsko-švýcarská spolupráce

Francouzská automobilka Peugeot v rámci propagace svých hybridních systémů, spojila síly se švýcarskou společností Micro, věnující se stavbě skládacích koloběžek. Micro již v minulosti projevila svůj talent pro stavbu elektrifikovaných strojů, moderní reinkarnací legendární Isetty.

 

Nový způsob městské dopravy

Tentokráte se Micro s Peugeotem nepouštěly do stavby elektromobilu. Micro zůstalo u toho, co umí nejlépe, u stavby městských koloběžek. K tomuto projektu přispěl Peugeot elektromotorem uloženým u zadního kola koloběžky a lithium-iontových baterií, uložených v platformě koloběžky.

 

 

Tato elektrifikovaná koloběžka s názvem e-Kick je schopna vyvinout rychlost až 25 km/h. Dojezd na čistě elektrickou energii představuje 12 km.

 

Koloběžku je možné dobít dvěma způsoby. Pokud vlastníte nové SUV Peugeot 3008, je možné využít dokovací stanici v zavazadlovém prostoru vozu. Koloběžku je samozřejmě možné dobít i z klasické zásuvky, kde nabití do plného stavu zabere zhruba jednu hodinu.

 

Foto: Peugeot

 
Sdílejte
Předchozí článekCeny benzínu a nafty opět rostou
Další článekTokijská policie posiluje o výkonné Nissany 370Z Nismo
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here