Domů » Pro řidiče » Plánujete návštěvu Velké Británie? Jak se tam dostat vlastním autem

Plánujete návštěvu Velké Británie? Jak se tam dostat vlastním autem

0

Dovolená ve Velké Británii se v současné době díky oslabující libře vyplatí. Díky tomu, že je tamní měna levnější, můžete výlet na ostrovy spojit i s nákupy, které vás vyjdou levněji než ještě před několika měsíci.

Plánujete návštěvu Velké Británie? Jak se tam dostat vlastním autem

A jak se do Anglie nebo Skotska dostanete? Buď si můžete vybrat z bohaté nabídky klasických i nízkonákladových aerolinek, nebo se lze do Velké Británie dopravit vlakem či trajektem.

Vyberte si z několika tras

První varianty je pro vás vhodná hlavně v případě, že máte na dovolenou méně času a každá ušetřená hodina je pro vás dobrá. V akci můžete sehnat letenky i za několik set nebo několik málo tisíc korun. Zbylé dvě možnosti oceníte hlavně tehdy, pokud se na ostrovy chystáte vlastním dopravním prostředkem.

Zatímco podmořský vlak jezdí pouze na jedné trase, a to mezi Calais a Folkestone, trajektem se do Velké Británie dostanete hned z několika měst i zemí. Můžete si tak vybrat, kudy do Anglie či Skotska vůbec pojedete a kam se na ostrovech chcete přesně dostat. Je to sice nepatrně pomalejší, jde však jen o minuty. Obvykle tak navíc ušetříte.

Cestování trajektem také ocení všichni, kterým se nechce cestu dopředu plánovat a rádi se rozhodují ze dne na den. Díky obrovské konkurenci dopravců vyplouvají trajekty do Velké Británie prakticky neustále, takže se nemusíte bát, že byste po příjezdu do přístavu nesehnali volné místo.

Odkud poplujete?

Nejkratší je cesta trajektem z Francie. Například z města Dunkerque se zvládnete do Velké Británie dostat za 45 minut, z Calais za hodinu a půl. Během krátké cesty se můžete lehce občerstvit na palubě nebo se kochat výhledem na kanál La Manche a vyhlížet křídové útesy v Doveru.

trajekt velka britanie2

Kromě toho jezdí trajekty do Anglie i z dalších francouzských měst, Například z Caen nebo Le Havre tak lze pohodlně dojet do Portsmouthu.

Pokud vám nevadí delší cesta, můžete se do severní Anglie nechat dopravit i z Belgie či Nizozemska. Ve skutečnosti přitom o příliš času nepřijdete. Trajekty sice plují déle než 10 hodin, ale přes noc, takže můžete cestu buď prospat v kajutě, případně trávit čas s přáteli v palubním baru. Nezapomeňte ale na to, že až trajekt dorazí do cílového Hullu či Newcastlu, tak pravděpodobně budete opět řídit.

Trajektem ze Španělska

A fajnšmekry zajisté potěší zpráva, že výlet do Velké Británie lze spojit i s dovolenou ve Španělsku. Místo toho, abyste na cestě z Pyrenejského poloostrova do přístavu na severu Francie trávili desítky hodin za volantem, můžete relaxovat na trajektu, který spojuje Bilbao či Santander s anglickým Portsmoutkem.

Tato cesta trvá celých 24 hodin. Dálkové trajekty se ovšem svým vybavením nijak neliší od luxusního hotelu, takže váš výlet můžete obohatit o nový nevšední zážitek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články