Domů » Zajímavosti » Platby za benzín a parkování nás již trápit nebudou

Platby za benzín a parkování nás již trápit nebudou

0

Kdo by to neznal. Po nekonečném hledání, naleznete své vysněné parkovací místo. Vy ale spěcháte a ve spěchu zapomenete vhodit příslušný počet mincí do parkovacího automatu. Po návratu ke svému vozu vám nezbývá než proklínat svou uspěchanost a psychicky se vyrovnat s pokutou.

Platby za benzín a parkování nás již trápit nebudou

Světově proslulá společnost věnující se vývoji platebních karet, Visa, nyní prohlašuje, že podobným situacím se pokusí udělat co nejdříve přítrž.

Automobily budou v budoucnu jednoduše platit za nás. Neradujme se ale, že by naše vozy těžce dřely v práci a vydělávaly na nás. Automobily, budou stejně jako chytré mobilní telefony, tablety, chytré hodinky a vlastně jakákoli zařízení, která se dají připojit k internetu, budou sloužit stejně jako platební karta.

Na benzínce na placení můžete zapomenout

K prezentaci této nové technologie se Visa spojila s japonskou automobilkou Honda. Do pohledného crossoveru HR-V byla nainstalována speciálně vyvinutá aplikace. Ta dokáže zjistit nízké množství paliva v nádrži a řidiče navede na nejbližší čerpací stanici. Zde se aplikace propojí se sítí čerpací stanice a na základě načerpaného objemu paliva vypočte jeho cenu. Následně odešle z vašeho účtu peníze a řidič se tak o platbu vůbec nemusí starat.

Podobně funguje i platba za parkování. Vůz se propojí s parkovacím automatem pomocí technologie bluetooth. Vy si pomocí multimediálního centra vyberete zda chcete zaplatit stání na 30 nebo 60 minut. Pokud se do této doby ke svému voze nevrátíte, systém za vás automaticky zaplatí další časovou jednotku a vy si již nebudete muset dělat starosti s pokutami.

Aplikace ve vašem voze se navíc dokáže propojit i s aplikací ve vašem chytrém telefonu. Díky tomu budete moci dostávat upozornění o maximální délce stání na daném místě.

Jediným problémem, je absence potřebné technologie právě u čerpacích stanic a parkovacích automatů. Zatím se tak jedná o hudbu budoucnosti.

Foto: Visa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články