Domů » Aktuality » Počet pokusů na získání řidičáku se omezí pouze na 3!

Počet pokusů na získání řidičáku se omezí pouze na 3!

0
Počet pokusů na získání řidičáku se omezí pouze na 3!
Autoškola

Často se stává, že se prostě první zkouška pro získání řidičského průkazu nepovede a je potřeba druhý pokus. A méně šikovný žadatel či žadatelka o získání řidičského průkazu jich možná bude potřebovat ještě více. Jenže návrh pracovní skupiny pro autoškolství na Ministerstvu dopravy přichází se změnou, kvůli které by se budoucí žáci měli na zkoušku pořádně soustředit.

Studenti se budou muset pořádně připravit

Touto změnou by byl omezený počet pokusů pro získání řidičského průkazu. Po celkem třech neúspěšně provedených zkouškách by nenásledoval čtvrtý pokus, ale student autoškoly by musel absolvovat celý kurz znovu od začátku. Je to z části reakce na průzkum, který poukázal na to, že skupina čerstvých řidičů patří na cestách k nejrizikovějším. Maximální počet pokusů na zkoušku by měl studenty motivovat k vyšší soustředěnosti a ke kvalitnější přípravě na teoretickou i praktickou zkoušku.

Řidičský průkaz by dostali lépe připravení řidiči

Dá se tak očekávat, že se ke zkouškám dostaví méně nepřipravených žadatelů. Ve hře jsou ale i další změny a cílem je vždy zkvalitnění výcviku nových řidičů. Výborným krokem by též bylo zvýšení počtu výcvikových hodin. Připravované změny by se ale týkaly i instruktorů autoškol. Ti by se nemuseli povinně účastnit samotných testů a mohli by se účastnit náslechů ve vozidle při praktické části zkoušky. Skvělé by bylo též přidání alespoň krátkého kurzu řešení krizových situací, což je takzvaná známá škola smyku. Jen velice nízké procento nových řidičů totiž zvládne uklidnit rozhozené auto na ledu či mokré vozovce.

Řidičák na zkoušku je stále v hře

I nadále se připravuje řidičák na zkoušku. V případě jeho přijetí by řidičům po dobu dvou let od přijetí hrozilo zabavení řidičského průkazu při dosažení 6 trestných bodů. Po spáchání jednoho vážného přestupku by se tedy s volantem na chvilku rozloučili.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...