Domů » Zajímavosti » Pravidelné čištění a servis autoklimatizace je prevencí proti zdravotním problémům

Pravidelné čištění a servis autoklimatizace je prevencí proti zdravotním problémům

0

Klimatizace je dnes běžnou výbavou většiny typů vozidel, a to i těch levnějších, která si o ochlazení v horkých dnech mohla v minulosti nechat zdát. Komfort posádky vozidla je však podmíněn pravidelnou údržbou, do níž patří čištění a servis klimatizace, které lze provést pouze v autoservisu.

Pravidelné čištění a servis autoklimatizace je prevencí proti zdravotním problémům
Servis klimatizace zahrnuje výměnu pylového filtru, v němž se zachycuje nejvíce nečistot z ovzduší, a dezinfekci neboli zničení všech nežádoucích mikroorganismů.

Pravidelné čištění autoklimatizace je důležité nejen pro její správné fungování, ale především pro naše zdraví. Zanesená klimatizace je zdrojem bakterií a plísní, které způsobují nepříjemný zápach a kontaminaci interiéru vozu. Množící se mikroorganismy ohrožují lidské zdraví a mohou způsobit mnoho problémů obzvlášť alergikům a osobám trpícím dýchacími problémy. Čištění a servis klimatizace se doporučuje minimálně 1x za 2 roky, při častějším používání dokonce 1x ročně před letní sezónou.

Objednejte se na odborný servis autoklimatizace do opavského autoservisu! A když už budete mít cestu do AZ Pneu, můžete se rovnou objednat i na přezutí pneumatik.

Údržbu klimatizace v autě lze částečně provést bez nutnosti návštěvy autoservisu, ale bez speciálních přístrojů nikdy nebude vyčištění tak precizní jako při použití moderní techniky. Co může pro bezproblémový chod klimatizace udělat každý bezpracně, je její občasné zapínání i mimo letní měsíce. Předejdete tak zadrhnutí kompresoru a dalším problémům, které mohou při dlouhodobé nečinnosti nastat. Oprava či výměna se tak může stát velmi nákladnou záležitostí.

Jak poznáte, že je čas na servis autoklimatizace?

  • Po zapnutí klimatizace zaznamenáte nepříjemný zápach.
  • Chlazení nastoupí velice pomalu a nepojede „naplno“.
  • Autoklimatizace bude hlučná.
  • Skla se v chladném počasí budou velmi pomalu odmlžovat.
  • Pocítíte podráždění dýchacích cest a štípání v očích.
  • V případě, že nenastane ani jeden z uvedených případů, zajistěte servis autoklimatizace maximálně po 2 letech od předchozí údržby.

Co zahrnuje servis a čištění autoklimatizace?

Prvním krokem po připojení speciálního přístroje v autoservisu je odsátí starého chladiva z chladicího okruhu, kontrola případných netěsností a doplnění nového chladiva do optimální hladiny. Následuje důkladné pročištění celého systému, doplnění oleje v kompresoru a dezinfekce neboli zničení všech nežádoucích mikroorganismů. Servis klimatizace také zahrnuje výměnu pylového filtru, v němž se zachycuje nejvíce nečistot z ovzduší. Na závěr mechanik provede kontrolu provozních tlaků.

Pokud jste z Opavy a okolí, neváhejte využít nabídku servisu klimatizace se slevou 300 Kč! Objednejte se v AZ Pneu včas!

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články